Artykuły do tagu: Kamery

Czujne oko kamery. Posypały się setki mandatów
368 przypadków niestosowania się do sygnalizacji świetlnej zarejestrował system Red Light działający na skrzyżowaniu al. Sikorskiego i al. Concordii w Piotrkowie. Kamery działają tam od ponad miesiąca.
Kamery na kolejnym skrzyżowaniu już są. Uwaga na mandaty!
Na kolejnym piotrkowskim skrzyżowaniu pojawił się już system RedLight. Tym razem kamery rejestrujące pojazdy przejeżdżające na czerwonym świetle pojawiły się na skrzyżowaniu al. Piłsudskiego, Al. Sikorskiego i Al. Armii Krajowej.
Uwaga na mandaty! Kamery już działają! [ZDJĘCIA]
To, o czym informowaliśmy już miesiąc temu, stało się faktem. Na skrzyżowaniu al. Concordii z Al. Sikorskiego pojawiło się kilkanaście kamer. Będą one miały tylko jedno zadanie. Fotografować kierowców, którzy przez to skrzyżowanie będą przejeżdżać na czerwonym świetle.
Duże zmiany na największym skrzyżowaniu. Posypią się mandaty?
Szykuje się ważna zmiana na jednym z największych miejskich skrzyżowań - Al. Amii Krajowej z popularną "dwupasmówką". Już niedługo pojawiają się tutaj kamery, które będą rejestrować kierowców przejeżdżających na czerwonym świetle.
Czujne oko kamery wyłapie wykroczenie
Na skrzyżowaniu al. Concordii z Sikorskiego w Piotrkowie montowane są kamery rejestrujące przejazdy na czerwonym świetle. Za instalację rejestratorów odpowiada Inspektorat Transportu Drogowego.
Będzie rejestrator przejazdu na czerwonym świetle
Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłosił przetarg na zakup i dostawę systemów monitorujących wjazd pojazdów na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Według wstępnych założeń inspektoratu, urządzenia zostaną zainstalowane także na jednym z piotrkowskich skrzyżowań.
Będzie więcej kamer w lasach. To bat na śmieciarzy, złodziei drewna i kłusowników
Kamery to świetny sposób na walkę ze śmieciarzami w lasach. Leśnicy zapowiadają, że będą poszerzać system monitoringu. Nowe urządzenia pojawią się także w lasach naszego regionu, gdzie problem wywożenia śmieci nadal jest naprawdę duży. To jednak niejedyne zastosowanie tego typu sprzętu w lasach.
Kamery bezprzewodowe w systemie monitoringu – zalety i wady
Nowoczesne systemy monitoringu skutecznie obserwują dany obszar, przez co podnoszą bezpieczeństwo w obiekcie. Jednocześnie coraz częściej wykorzystują do tego kamery bezprzewodowe, które mają wiele zalet. Nie są jednak pozbawiona wad, dlatego w tym tekście sprawiedliwie wymieniamy te najważniejsze.
Kamery na piotrkowskich skrzyżowaniach
Nowe fotoradary, wymiana starych, rejestracja odcinkowego i punktowego pomiaru prędkości, a także urządzenia monitorujące skrzyżowania – to wszystko ma zwiększyć nasze bezpieczeństwo na drogach i ulicach. Czy także w Piotrkowie?
Kamery na mundurach strażników miejskich?
Kamery na mundurach to poprawa bezpieczeństwa i transparentność działań strażników. Nagrywanie interwencji funkcjonariuszy powoduje ograniczenie agresji ze strony osób, wobec których podejmowane są działania. Spada również liczba skarg na nieprawidłowe przeprowadzenie interwencji lub przekroczenie uprawnień przez funkcjonariuszy. Nagranie z kamery osobistej jest również materiałem dowodowym - wylicza – na portalsamorzadowy.pl - Piotr Saternus, prezes zarządu krajowego Polskiego Związku Straży Miejskich i Gminnych. Czy jest szansa, że w nowy sprzęt wyposażeni zostaną strażnicy miejscy z Piotrkowa?
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat