Czujne oko kamery wyłapie wykroczenie

Wtorek, 17 października 202348
Na skrzyżowaniu al. Concordii z Sikorskiego w Piotrkowie montowane są kamery rejestrujące przejazdy na czerwonym świetle. Za instalację rejestratorów odpowiada Inspektorat Transportu Drogowego.
fot. M. Adamczyk fot. M. Adamczyk

Kierowcy już niebawem będą musieli zachować w tym miejscu ostrożność, bo inaczej posypią się mandaty.

To bierze się z tego, że dużo osób - szczególnie wjeżdżających od strony Bełchatowa - porusza się często z nadmierną prędkością. W tym miejscu montowany jest system przejazdu na czerwonym świetle. To działania ITD, które odpowiada za te urządzenia. Trzeba będzie naprawdę zachować szczególną ostrożność, bo trzeba będzie się liczyć z mandatami, punktami karnymi, a nawet utratą prawa jazdy - mówi Karol Szokalski, dyrektor Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta w Piotrkowie.

Co ważne, takie rejestratory nie są w żaden sposób oznakowane.

POLECAMY


Zainteresował temat?

8

2


Komentarze (48)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

j. ~j. (Gość)18.10.2023 22:02

No a tak na marginesie, jeśli się da, to lepiej omijać to skrzyżowanie szerokim łukiem, bo od dawna tam były problemy, a teraz jeszcze te kamery... Chyba za nie jeżdżenie przez skrzyżowanie, na którym zamontowano jakieś kamery nie dają mandatów i punktów karnych, no nie?... Chyba, że wprowadzą taki przepis: Każdy kierowca z danego miasta ma obowiązek przynajmniej raz dziennie przejechać przez skrzyżowanie, na którym są kamery, bo inaczej mandacik i punkciki karne! No... w tym kraju wszystko jest możliwe.... ale póki co to wolno nam tamtędy nie jeździć! Hurra!!!

32


PamietajSczawiuMlod ~PamietajSczawiuMlod (Gość)17.10.2023 19:12

Wszystko przez epi i emiraty opo. Same problemy przez nich

65


j. ~j. (Gość)18.10.2023 18:32

Tam w ogóle nie powinno być tych świateł, tylko rondo, najlepiej turbinowe, albo rondo o jednym pasie ruchu z prawoskrętami pozwalającymi skręcać w prawo nie wjeżdżając na rondo i oczywiście pozostawić tą tzw. zawrotkę dla jadących np. do centrum handlowego od strony miasta. Byłoby bezpieczniej, ale... może lepiej, żeby nie było bezpiecznie, tylko żeby było więcej... mandatów, co?

60


x-man ~x-man (Gość)18.10.2023 10:37

Jak się w Piotrkowie poprawia jakość bezpieczeństwa na mocno kolizyjnych skrzyżowaniach? Otóż proszę państwa stawia się kamerę. Nieco przypomina to sposób walki ze smogiem poprzez instalowanie czujników do jego pomiaru.

81


Zalesicka street ~Zalesicka street (Gość)17.10.2023 22:00

Nareszcie. Nie potrafią rozróżniać trzech kolorów, to niech płacą. Dziwię się tym wszystkim komentującym, którzy twierdzą, że skrzyżowanie jest źle zbudowane. Przejedźcie się po większych miastach typu Poznań, Warszawa czy Łódź. Zobaczycie jakie dziwolągi potrafią wyrzeźbić, a w połączeniu z dużym ruchem jedna zła decyzja odnośnie skrętu, czy zagapienie się i przejechanie zjazdu, powodują, że trzeba nadrabiać kilka kilometrów.

47


adasko ~adasko (Gość)18.10.2023 07:46

Szkoda, że nikt nie pomyśli nad synchronizacją świateł na kolejnych skrzyżowaniach. Przejeżdżając nasze miasteczko niestety widzimy, że ruszając na zielonym, na następnym skrzyżowaniu cudem jest wpasować się w kolejne zielone. Jak często tak i tym razem działanie od "tylnej" strony, ale przecież kasa ważna. Ponadto na tym nieszczęsnym skrzyżowaniu (jeżdżę tamtędy codziennie), wypadek za wypadkiem, widoczność zerowa, bo jakaś mądra głowa nasadziła tam krzaków, które niestety coraz większe

160


jlkjhnuiyugb ~jlkjhnuiyugb (Gość)18.10.2023 08:51

taniej będzie wyciąć krzaki , a tego kr#$^#tyna, który kazał to nasadzić - zwolnić z wilczym biletem

60


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)17.10.2023 18:44

Mydlenie oczu, a co z betoniarnią na Wroniej?

52


Goryl ~Goryl (Gość)17.10.2023 19:45

A co z kamerą wśród zwierząt?

60


wojciech ~wojciech (Gość)17.10.2023 18:56

No nareszcie. Jeszcze takie same na skrzyżowaniu Sulejowskiej i Kleszcz.

90


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat