Artykuły do tagu: Kradzież

Policyjny pościg za kradzionym autem. Padły strzały. Jedna osoba jest ranna
Bełchatowscy policjanci próbowali zatrzymać do kontroli kierującego fordem. Mężczyzna zaczął jednak uciekać, próbując także potrącić interweniujących funkcjonariuszy. Policjanci, w celu zatrzymania uciekającego kierowcy, użyli służbowej broni. Ranny został jeden z pasażerów forda.
15-latek chciał okraść drogerię
Policjanci Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali 15-latka, który chwilę wcześniej dokonał kradzieży perfum z jednej z drogerii, znajdującej się na terenie galerii handlowej. Wartość skradzionego mienia to blisko 5 tysięcy złotych. O dalszym jego losie wkrótce zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.
Dzielnicowy zatrzymał oszustów
Podejrzani w wieku 19, 20 i 21 lat odpowiedzą za przestępstwo oszustwa. Sprawcy pod pretekstem prowadzenia rzekomej zbiórki na rzecz osób z niepełnosprawnościami wyłudzali pieniądze od klientów bełchatowskiej galerii handlowej. Byli również agresywni wobec interweniujących pracowników obiektu. Wszyscy wpadli w ręce dzielnicowego z bełchatowskiej komendy starszego sierżanta Piotra Kota.
Multirecydywista w rękach policjantów
Piotrkowscy wywiadowcy zatrzymali 50-letniego piotrkowianina, który usiłował włamać się do jednego ze sklepów na terenie miasta. Jak się okazało, mężczyzna był sprawcą również innych przestępstw. W związku z tym, że działał w warunkach tzw. multirecydywy, na wniosek prokuratora sąd wobec niego zastosował 3-miesięczny areszt.
Kradł kable. Wpadł na
Piotrkowscy policjanci zatrzymali 27-latka, który włamał się do pustostanu. Mężczyzna, plądrując pomieszczenia, kradł kable elektryczne. Usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Jednak to nie jedyne co miał na sumieniu.
Przez oszusta stracił oszczędności życia
Oszuści nie próżnują. Popularną metodą stosowaną przez nich, jest metoda z wykorzystywaniem kodu BLIK, w której przestępca podaje się za znajomego w potrzebie i prosi o szybki przelew lub podszywa się pod pracownika banku i przekonuje swoją ofiarę o tym, że środki na jego koncie są zagrożone, a w celu ich ochrony należy je wypłacić i ulokować na innym „bezpiecznym koncie”, wskazanym przez oszusta. W taki właśnie sposób ofiarą przestępstwa padł 32-letni mieszkaniec powiatu radomszczańskiego.
Liczne kradzieże zaprowadziły go przed sąd
29-letni mężczyzna został zatrzymany w jednym ze sklepów w Tomaszowie Mazowieckim. Ukradł alkohol o wartości ponad 300 złotych. Policjanci ustalili dodatkowo, że mężczyzna ma na swoim koncie więcej tego typu występków. Złodziej usłyszał zarzuty, za który grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Chciał okraść sklep. Trafił na policjanta po służbie
Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku w czasie wolnym od służby pomógł w zatrzymaniu 42-letniego złodzieja sklepowego. Okazało się, że mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.
Kradł pojazdy, teraz może trafić za kratki
Wolborscy policjanci zatrzymali 20-latka, który dokonywał kradzieży pojazdów na terenie powiatu piotrkowskiego. Mężczyzna ukradł motocykl, samochód osobowy oraz rower. Łupem 20-latka był również telefon komórkowy. Za popełnione przestępstwa usłyszał już zarzuty. Za kradzieże pojazdów grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
Kradzież i rozbój w piotrkowskim sklepie. Poszło o alkohol
13 grudnia okazał się pechowy dla pewnego 40-latka, który postanowił ukraść z marketu w Piotrkowie butelkę alkoholu. Teraz grozi mu do 10 lata więzienia.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat