Advertisement

Artykuły do tagu: Cmentarz

Dwie mogiły dla bohaterów sprzed lat
Dwie mogiły wojenne ufundowane przez Instytut Pamięci Narodowej w Łodzi poświęcono w niedzielę (19.11.2023) na Cmentarzu Parafialnym w Bęczkowicach (gm. Łęki Szlacheckie). Pierwsza to tablica upamiętniająca majora Antoniego Skrzyneckiego, druga zaś jest grobem nieznanego żołnierza.
O piotrkowskiej miłości silniejszej niż śmierć
Karol Burghardt miał w życiu wszystko. Wszystko oprócz miłości. Tę utracił po śmieci swojej żony Adeli. Pamięć o niej była jednak w nim obecna przez resztę życia, a czcząc jej postać - pogrążony w żałobie Karol - zrobił dla miasta i jego mieszkańców wiele dobrego.
Rekord piotrkowskiej kwesty
Tegoroczna kwesta na rzecz ratowania zabytkowych piotrkowskich nagrobków była rekordowa pod względem zebranych pieniędzy. W tym roku Przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego wraz z wolontariuszami kwestowali przez trzy dni, a więc o dzień krócej niż rok temu.
Ruch przy cmentarzach wciąż ograniczony
Przypominamy o zmienionej organizacji ruchu przy piotrkowskich cmentarzach. Dopiero jutro bez przeszkód będzie można przejechać ulicami: Cmentarną, Partyzantów, Lelewela oraz Spacerową.
Z wizytą na grobach bliskich - fotorelacja
Piotrkowskie cmentarze, jak co roku, w dniu Wszystkich Świętych zgromadziły tłumy. Licznie przybyli uczcili pamięć bliskich zmarłych, zapalając znicze i przystrajając ich groby kwiatami.
Trwa coroczna kwesta na ratowanie piotrkowskich Powązek
Za nami drugi dzień XXXVI kwesty na rzecz ratowania nagrobków Starego Cmentarza Rzymskokatolickiego. Zorganizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego zbiórka spotyka się ze sporym odzewem osób odwiedzających groby bliskich.
Co z segregacją śmieci na piotrkowskim cmentarzu?
Czas Wszystkich Świętych to okres zadumy i wspomnień, ale także wzmożony ruch na cmentarzach. W tym czasie ludzie prześcigają się w ilości zakupionych zniczy oraz wiązanek. To generuje wiele śmieci, które trzeba poddać segregacji.
31.10.2023 10:51
Tylko jeden znicz
Troska o przyszłość planety i o ekologię dociera z roku na rok w większą liczbę miejsc. Dziś coraz głośniej mówi się o tym, by przy okazji uroczystości Wszystkich Świętych nie kupować zestawu zniczy na groby naszych bliskich, ale postawić na każdym tylko jeden znicz. Czy zatem proekologiczne praktyki zagoszczą również na cmentarzach?
(Dez)organizacja komunikacji na Wszystkich Świętych!
W wielu polskich miastach komunikacja miejska pracuje w okresie Wszystkich Świętych na maksymalnych obrotach. Chodzi o to, by mieszkańcy pozostawili samochody w garażach i na parkingach, przesiadając się do publicznego transportu. Niestety. W Piotrkowie myślenie o rozwiązaniu tego problemu zatrzymało się na etapie połowy XX wieku.
Harcerze posprzątali mogiły żołnierzy
Od kilku dobrych lat piotrkowscy harcerze odwiedzają cmentarz wojskowy, aby posprzątać mogiły żołnierzy.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat