Mają kilkanaście lat, a za sobą trudne doświadczenia i stany depresyjne. Zmagają się z ADHD i lękiem przed grupą. Nie poddają się jednak. W „Przystani”, czyli Środowiskowym Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Łodzi czują się bezpiecznie i tutaj, podczas wakacyjnych turnusów terapeutycznych, próbują rozwiązać swoje problemy. Biorą udział m.in. w filmoterapii, muzykoterapii, arteterapii i jogoterapii. Można jeszcze zgłosić się na taki turnus. Terapia jest bezpłatna.
Wakacje tuż-tuż. Warto się do nich odpowiednio nastroić i powitać je międzypokoleniowym czytaniem o letniej tematyce, organizowanym w najbliższy piątek w piotrkowskiej Mediatece.
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do wzięcia udziału w 52 edycji konkursu literackiego o „Rubinową Hortensję”. Prace można nadsyłać do 15 lipca.
Terapia środowiskowa jest szybkim i skutecznym sposobem na to, by pomóc rosnącej grupie dzieci bez diagnozy psychiatrycznej, ale z poczuciem beznadziei, braku rozwiązań, negatywnym nastrojem, które często prowadzą do myśli samobójczych – zgadzają się specjaliści z Centrum CBT uczestniczący 9 maja w konferencji w Centrum Prasowym PAP o rozwoju i usprawnieniu takiej pomocy w sektorze publicznym oraz o jej tworzeniu w sektorze prywatnym.
Ośrodek Edukacji Artystycznej zorganizował wieczór literacki dla seniorów. Warsztaty dają możliwość rozpoczęcia przygody z pisaniem i rozwijania swoich pasji literackich.
Decyzją Ministra Aktywów Państwowych, Witold Literacki został pełniącym obowiązki prezesa zarządu Orlen S.A. Wcześniej był przewodniczącym Rady Nadzorczej Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Radomsku.
Jest już wieloletnią tradycją, że w okresie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia piotrkowscy kolejarze zabierają się do pracy przy tworzeniu interaktywnej szopki. Jak zawsze będzie ją można podziwiać w klasztorze oo. Bernardynów. Konstrukcja nabiera kształtów, a my odwiedziliśmy jej twórców, by dowiedzieć się m.in. kiedy szopka będzie gotowa.
Każdy człowiek może nosić w sobie predyspozycje do różnego rodzaju uzależnień. Większość z nas zapewne nigdy nie popadnie w żadne uzależnienie, ale w niektórych przypadkach warto z pewnością sięgnąć po pomoc. Jednym z największych problemów tego typu nad Wisłą jest na pewno skłonność do alkoholu. W niektórych przypadkach może ona zakończyć się alkoholizmem. Wczesne objawy choroby alkoholowej są sygnałem do podjęcia natychmiastowych działań w tym zakresie. Leczenie uzależnienia od alkoholu nie jest sprawą prostą i niestety - w niektórych przypadkach - nie zawsze kończy się sukcesem. Terapia antyalkoholowa jest procesem długotrwałym oraz skomplikowanym, ale im szybciej sięgniemy po tego typu rozwiązania, tym większa szansa na to że nasze życie ulegnie diametralnej zmianie.
Bulimia nervosa, znana również jako bulimia, to poważne zaburzenie odżywiania, które dotyka coraz większą liczbę osób na całym świecie. Charakteryzuje się okresowymi napadami jedzenia, podczas których osoba spożywa nadmierne ilości jedzenia, a następnie próbuje to zrekompensować poprzez wymioty, nadużywanie środków przeczyszczających lub nadmierną aktywność fizyczną. Skutki bulimii mogą być druzgocące zarówno dla ciała, jak i psychiki. Na szczęście istnieją różne skuteczne terapie, które pomagają osobom cierpiącym na bulimię odzyskać zdrowie psychiczne i fizyczne.
Za nami pierwszy dzień Międzynarodowego Festiwalu Sztuki INTERAKCJE, który już po raz dwudziesty trzeci odbywa się w Piotrkowie Trybunalskim. Poniżej przedstawiamy fotorelację z inauguracji i prezentacji performerów w Ośrodku Działań Artystycznych oraz koncertu KARBIDO i Jurija Andruchowycza w Centrum Idei ku Demokracji.