Druga edycja konkursu Literacka Podróż Hestii na najlepszą książkę dla dzieci i młodzieży rozstrzygnięta. Kapituła wyróżniła książkę „Stan splątania” Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel wydaną przez Wydawnictwo Literackie. Autorka nagrodzonej powieści otrzymała 50 tysięcy złotych. Mecenasem konkursu jest ERGO Hestia; organizują go wspólnie Fundacja Artystyczna Podróż Hestii i Fundacja Wisławy Szymborskiej.
Tomasz Szczęśniewski wraz ze swoim przyjacielem Karolem Zdrojewskim, wędruje z Zakopanego na Hel. Cel tej pielgrzymki to rozpropagowanie zbiórki i zebranie pieniędzy na leczenie córki Zosi, która cierpi na SMA. Dziewczynka nie kwalifikuje się do refundacji, więc rodzice dziecka zmuszeni są dalej walczyć o pieniądze na Zolgensmę - najdroższy lek świata. W siedemnastym dniu wędrówki, dwaj przyjaciele dotarli do Piotrkowa.
Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na wieczór autorski poety Ireneusza Kaczmarczyka. „Słowa przychodzą później”. Wydarzenie zaplanowano na czwartek (09.06.2022) o 18:00 w Galerii ODA przy ul. Dąbrowskiego w Piotrkowie Trybunalskim.
CBD to substancja aktywna znajdująca się w kwiatostanie konopi siewnych. Wyróżnia się szerokim zastosowaniem terapeutycznym. Wspomaga leczenie wielu schorzeń. Żeby charakteryzowała się skutecznością, trzeba ją odpowiednio dobrać. Czym się kierować przy zakupie?
Po dwóch latach nieobecności, wraca Ogólnopolski Konkurs Literacki o „Rubinową Hortensję”. Będzie to już 50. odsłona zmagań poetyckich w Piotrkowie Trybunalskim. Organizatorem eventu od 2014 roku jest Miejska Biblioteka Publiczna.
Ruszył właśnie nabór do drugiej edycji konkursu Literacka Podróż Hestii - inicjatywy, która wyróżnia najlepsze polskie książki pisane z myślą o dzieciach i młodzieży między 10 a 15 rokiem życia. W tym roku ponownie przyznana zostanie Nagroda Literacka Podróż Hestii, której mecenasem jest ERGO Hestia. Organizacją konkursu zajmuje się Fundacja Artystyczna Podróż Hestii działająca w partnerstwie z Fundacją Wisławy Szymborskiej.
Druhna Michalina Adamczyk – drużynowa 8 DH „TROP” w Woli Krzysztoporskiej (Szczep Drużyn Ósmych „HARC”, Hufiec Piotrków Trybunalski) zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Harcerskim Festiwalu Artystycznym OPAL w Radomsku.
Mój brat jest uzależniony od narkotyków. Na szczęście dojrzał już do decyzji, żeby rozpocząć leczenie. Chciałabym się dowiedzieć, na czym ono polega? Czy samo odtrucie wystarczy? - pyta Grażyna
Zosia Bigos ma zaledwie trzy miesiące, a już większość swojego życia spędziła na wizytach u lekarzy. Rodzice dziewczynki, usłyszeli niedawno druzgocącą diagnozę - SMA typu 1, czyli najcięższa forma rdzeniowego zaniku mięśni. Kiedyś oznaczałoby to niemal pewny wyrok śmierci. Dzisiaj jednak, możliwe jest podjęcie leczenia. Nadzieją na całkowite zatrzymanie SMA, jest jednorazowa terapia genowa, nazywana najdroższym lekiem świata. Jej koszt to aż 9 mln zł. Trzeba ją przeprowadzić przed tym, jak waga dziewczynki przekroczy 13,5 kg.
Z początkiem lipca ruszył Regionalny Program Rehabilitacji dla mieszkańców łódzkiego po przebytej chorobie COVID-19. Będzie mogło z niej skorzystać blisko 3 tys. osób. Projekt nosi nazwę „Łódzkie Centrum Postcovidowe”.