Advertisement

Fotorelacja z pierwszego dnia INTERAKCJI

Czwartek, 14 września 202312
Za nami pierwszy dzień Międzynarodowego Festiwalu Sztuki INTERAKCJE, który już po raz dwudziesty trzeci odbywa się w Piotrkowie Trybunalskim. Poniżej przedstawiamy fotorelację z inauguracji i prezentacji performerów w Ośrodku Działań Artystycznych oraz koncertu KARBIDO i Jurija Andruchowycza w Centrum Idei ku Demokracji.

Ładuję galerię...

Wróciliśmy po dwuletniej przerwie. Bardzo się cieszymy, że udało nam się znowu spotkać w Piotrkowie z artystami. Dla mnie to wyjątkowo ważne wydarzenie. Uczestniczę w INTERAKCJACH od dwudziestu lat. W tym roku edycja poświęcona jest tematowi "SZTUKA SIĘ NIE PODDAJE". Dotyczy on granic w różnym wymiarze. Zaprosiliśmy artystów z Ukrainy, którzy pokazują swoje działania w kontekście wojennym. Część artystów zinterpretowała ten temat szerzej – przekazuje Karina Poteralska, koordynatorka festiwalu.

Organizatorzy zapraszają na kolejne dwa dni festiwalu. Czwartek upłynie w atmosferze wspomnień związanych z Janem Świdzińskim, jednym z najważniejszych artystów nurtu performance, który współtworzył Festiwal INTERAKCJE. W piątkowym programie imprezy znalazł się ciąg dalszy prezentacji performance oraz wykład Miroslavy Ganushkyny, poświęcony sztuce interdyscyplinarnej w Ukrainie, który wygłoszony zostanie w Mediatece 800-lecia.

 

INTERAKCJE 2023

 

INTERAKCJE 2023

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

3


Advertisement
Advertisement

Komentarze (12)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ? ~gość ? (Gość)15.09.2023 06:53

No i gdzie ta sztuka, na foto jej nie ma? tzn. że to nie sztuka.

00


władek ~władek (Gość)15.09.2023 11:47

Nie wiem dlaczego przypomniała mi się taka bajka z dzieciństwa" Nowe szaty króla" czy jakoś tak.

10


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)15.09.2023 13:16

... a jednak chociaż ciut ale trzeba było się rozebrać....

10


nnn. ~nnn. (Gość)15.09.2023 06:35

Tak ilość świec jak widoczna na załączonym zdjęciu przydała by się na Ukrainie szczególnie gdzieś blisko frontu...Przypominam sobie ,że jeszcze jakoś na początku tego roku czy pod koniec ubiegłego ktoś w Piotrkowie "produkował" jakieś oświetlenie prowizoryczne dla "braci" ukraińskich...a tak marnotrawstwo.

20


go?ć_optymista ~go?ć_optymista (Gość)14.09.2023 18:54

W ramach podziwu dla nowego kierunku w sztuce,posłucham Zenka,

50


Buchacha ~Buchacha (Gość)14.09.2023 21:04

Na siłę chcecie zainteresować tym czymś mieszkańców, a oni to mają w d...

30


Rzadzi ~Rzadzi (Gość)14.09.2023 21:50

Ukraina

30


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat