Ponad rok temu została zlikwidowana piotrkowska Sala Pamięci Armii Krajowej, która przez wiele lat funkcjonowała przy klasztorze oo. Bernardynów. Fakt ten poruszył miłośników historii i osoby przywiązane do dziedzictwa AK. Powołali oni fundację, która postawiła sobie za cel reaktywowanie muzeum oraz stworzenie przy nim centrum aktywności obywatelskiej. Rozpoczęli w tym celu zbiórkę funduszy na portalu zrzutka.pl. Pomysł spotkał z bardzo dobrym odbiorem i dzięki wpłatom od ludzi z całego kraju marzenie grupy pasjonatów już wkrótce stanie się rzeczywistością.
Szpital nakręca się na pomoc dla Adriana - to tytuł akcji, w ramach której placówka przy Rakowskiej w Piotrkowie włącza się w pomoc dla Adriana Jarmakowskiego, mieszkańca Bełchatowa, który boryka się z wieloma chorobami.
Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej kończy projekt odbudowy polskiego holownika dla szybowców. Projekt spotkał się z ciepłym przyjęciem przez środowisko lotnicze. Polski samolot "Gniady" przeznaczony do holowania szybowców niebawem poleci.
Budynek, w którym mieści się dziś siedziba Sądu Rejonowego i Sądu Okręgowego w Piotrkowie to jedna z najokazalszych budowli w mieście. Z daleka zwraca uwagę nie tylko jasna elewacja, ale też wieńcząca ścianę frontową rzeźba przedstawiająca Temidę. Kiedyś przykuwała uwagę również stojąca na zewnątrz fontanna z rzeźbą sikającego do niej chłopca. Ze zniknięciem figurki wiąże się ciekawa historia.
W związku z kilkoma przypadkami zachorowania na COVID-19, wykrytymi w naszym zespole, decyzją Komisarza PGNiG Superligi Kobiet, sobotni mecz z Piłka Ręczna Koszalin zostaje odwołany i przeniesiony na inny termin.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych przygotowuje się do wypłaty nie tylko trzynastej, ale również czternastej emerytury. Kolejne w 2021 roku dodatkowe roczne świadczenie zostanie wypłacone z urzędu, to znaczy nie trzeba będzie składać żadnego wniosku.
Zimowo-wiosenny konkurs ogłosił piotrkowski radny Prawa i Sprawiedliwości. Co trzeba zrobić, aby otrzymać nagrodę?
Do dziś odczuwam skutki choroby. Pozostała trauma – mówi PAP polski pacjent "zero" Mieczysław Opałka. Ten mieszkaniec Cybinki (woj. lubuskie) przed rokiem, jako pierwsza osoba w Polsce z diagnozą choroby spowodowanej koronawirusem, trafił do szpitala w Zielonej Górze.
1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Święto to ma być wyrazem hołdu dla różnie ocenianych dziś żołnierzy tzw. drugiej konspiracji, którzy swą postawą dali świadectwo męstwa i przywiązania do tradycji niepodległościowych.
Luty to najkrótszy miesiąc w roku. Dodatkowo jest oryginalny także z tego powodu, że raz na cztery lata liczy sobie nie 28, a 29 dni. Sprawdziliśmy dlaczego tak się dzieje i jaka jest historia lutego w kalendarzu. Bo jeszcze w 700 roku przed naszą erą w kalendarzach lutego nie było. Ale po kolei...