Advertisement

Artykuły do tagu: rower

Jaki rower elektryczny kupić i na co zwrócić uwagę?
Coraz chętniej sięgamy po rowery elektryczne. Stanowią zdrowszą alternatywę dla samochodów, dzięki której z łatwością możemy uniknąć korków i nabyć nieco ruchu. Ponadto w przeciwieństwie do “zwykłych” rowerów, gdy jesteśmy zmęczeni, łatwo możemy sprawić, aby pojazd poruszał się bez naszych wysiłków. Jednak na co zwrócić uwagę przy jego wyborze, aby nie żałować i w pełni cieszyć się z wybranego modelu? Podpowiadamy.
Będzie ścieżka rowerowa przy DK12!
Rowerzyści przemierzający odcinek DK12 między Piotrkowem Trybunalskim a Przygłowem będą znacznie bardziej bezpieczni. Rusza budowa ścieżki rowerowej między obiema miejscowościami. Aktualnie na ukończeniu są prace projektowe, a od czwartku (16.02.2023) przy DK12 rozpocznie się wycinka drzew, niezbędna do rozpoczęcia robót budowlanych.
Jest przetarg na pumptrack. Do trzech razy sztuka?
Ogłoszony został trzeci przetarg na budowę toru do jazdy ekstremalnej, czyli tzw. pumptracku. Rowerowa atrakcja stanie obok boiska sportowego przy ul. Ceramicznej w Piotrkowie Trybunalskim. To już trzecie postępowanie przetargowe na tę inwestycję.
09.01.2023 08:52
Rowery Szosowe
Co wyróżnia rowery szosowe? Rowery szosowe to rodzaj rowerów przeznaczonych do jazdy po drogach utwardzonych. Należą do najpopularniejszych rodzajów rowerów i oferują rowerzystom wyjątkowe połączenie szybkości i wydajności.
Otworzyli 260 metrów ścieżki w śladzie wąskotorówki
Dobiegła końca budowa ścieżki rowerowej w pasie dawnej kolejki wąskotorowej. Prace prowadzone były na odcinku od ul. Krakowskie Przedmieście do ronda Represjonowanych Politycznie Żołnierzy-Górników, które znajduje się u zbiegu ulic Świerczowskiej, Zalesickiej i Przedborskiej.
Motorowerem na podwójnym gazie
13 grudnia był bardzo pechowy dla pewnego motorowerzysty, który w Gorzkowicach postanowił prowadzić pojazd pod wpływem alkoholu. Kiedy zatrzymali go policjanci, okazało się, że to tylko jedno z jego przewinień.
W śladzie wąskotorówki powstaje ścieżka rowerowa
Wystartowały prace związane z budową chodnika oraz ścieżki rowerowej w pasie dawnej kolejki wąskotorowej w Piotrkowie. To drugi fragment tej drogi dla jednośladów.
Ukradł rower, ale długo na nim nie pojeździł
Funkcjonariusze z bełchatowskiej policji zatrzymali sprawcę kradzieży roweru i w ciągu dwóch godzin odzyskali jednoślad. Złodziej wpadł w ręce policji kiedy jechał na skradzionym rowerze. Przedmiot wrócił już do właściciela. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
05.10.2022 14:14
Dalej od pumptracku
Piętrzą się problemy przy budowie toru do ekstremalnej jazdy na rowerze, który miał powstać w Piotrkowie przy ul. Ceramicznej. Najpierw przedłużały się prace przygotowawcze do inwestycji, teraz okazuje się, że tego toru nikt nie chce wybudować.
Wpadł na kradzieży, bo wrócił po rower
Piotrkowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który ukradł rower, pozostawiony przez właściciela przy galerii w Piotrkowie Trybunalskim. 22-latek wpadł, gdy wrócił na miejsce przestępstwa aby odebrać własny rower. Sprawca usłyszał już zarzut kradzieży.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat