W dzisiejszych czasach, gdy tempo życia przyspiesza, a stres i zanieczyszczenia środowiska negatywnie wpływają na naszą skórę, coraz więcej osób poszukuje skutecznych i bezpiecznych metod jej odmładzania. Medycyna estetyczna oferuje wiele rozwiązań, jednak nie wszystkie są naturalne i wolne od ryzyka powikłań. Terapia osoczem bogatopłytkowym, znana również jako PRP (Platelet-Rich Plasma), to innowacyjna metoda, która wykorzystuje potencjał regeneracyjny własnej krwi pacjenta. Dzięki temu możliwe jest stymulowanie procesów naprawczych skóry w sposób zgodny z naturalnymi mechanizmami organizmu. Czym dokładnie jest osocze bogatopłytkowe i dlaczego warto zainteresować się tą formą odmładzania skóry?
„Miejsce Spotkań Świeżych” pod taką roboczą nazwą ma na początku 2025 roku powstać nowa przestrzeń dla inicjatyw artystycznych w piotrkowskim MOK-u. Jak zapowiadają inicjatorzy, będzie to miejsce otwarte dla wszystkich młodych ludzi, którzy będą mogli porozmawiać, zaprezentować swoje zainteresowania i tworzyć wymarzone wydarzenia artystyczne.
Taką próbę będzie można podjąć już niebawem, w Sulejowie. W niedzielę, 8 grudnia 2024 roku, w naszym mieście odbędą się Mistrzostwa Polski w Siatkonodze, w formule 1x1 (gra pojedyńcza). Zachęcamy nie tylko do kibicowania, ale też do zapisów.
W hali ZSP 4 w Piotrkowie odbył się Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt ,,O PUCHAR SAMORZĄDÓW POWIATU GRODZKIEGO I ZIEMSKIEGO” pod honorowym patronatem prezydenta Piotrkowa Juliusza Wiernickiego i starosty powiatu piotrkowskiego Piotra Łącznego. W turnieju brało udział 9 drużyn z Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego.
Instytut Pamięci Narodowej zdecydował, że wzbudzający od lat emocje pomnik „Bohaterom za Polskę i lud 1939-1945”, który znajduje się na placu Niepodległości w Piotrkowie zostanie zdemontowany. - W takiej formie obiekt jest jednym z symboli komunizmu – czytamy w uzasadnieniu. Jednak Łódzki Wojewódzki Konserwator Zabytków nie wyraził zgody na usunięcie pomnika. - Przedmiotowy pomnik stanowi element wpisanego do rejestru zabytków układu urbanistycznego śródmieścia miasta Piotrkowa Trybunalskiego – podkreślił konserwator.
Ponad 42 tysiące złotych udało się zebrać w podczas tegorocznej kwesty na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków w Piotrkowie. W środę Towarzystwo Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego oficjalnie podsumowało 37. kwestę.
Zabytkowa kapliczka Św. Floriana zlokalizowana przy ul. Narutowicza 44, pochodząca z końca XVIII wieku odzyska dawny blask. Zlokalizowana przy tak zwanym Trakcie Rokszyckim, na terenie dawnego cmentarza innowierców jest w trakcie kompleksowej renowacji. To kolejna zabytkowa kapliczka remontowana na ternie Piotrkowa Trybunalskiego.
W województwie łódzkim 234 osoby w wieku 100 lat i więcej, otrzymują z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych świadczenie honorowe. W tym gronie zdecydowanie królują kobiety, bo jest ich 208, a mężczyzn jest 26-u. Najstarsza klientka Zakładu w Łódzkiem pobierająca to świadczenie ma 107 lat i 11 miesięcy, natomiast najstarszy mężczyzna ma 105 lat i 10 miesięcy.
Cukrzyca ciążowa (GDM, gestational diabetes mellitus) zwiększa ryzyko powikłań płodowych i nie pozostaje bez wpływu na zdrowie matki. Częstość występowania GDM w Europie to ok. 3-5%. Jakie są najczęstsze zagrożenia cukrzycy ciążowej dla rozwijającego się dziecka? Co warto wiedzieć po rozpoznaniu nietolerancji glukozy w trakcie trwania ciąży, aby zadbać o zdrowie płodu?
Znany reporter, pisarz i dziennikarz, laureat prestiżowych nagród literackich Mariusz Szczygieł, był gościem piotrkowskiej Mediateki 800-lecia. Podczas spotkania autorskiego można było kupić książki, zdobyć autograf czy zdjęcie z pisarzem. Głównym tematem spotkania były Czechy, które pasjonują Mariusza Szczygła od wielu lat. Dziennikarz podzielił się zabawnymi anegdotami, które przeżył, otwierając gościom mediateki świat relacji międzyludzkich, kultury oraz emocji polsko - czeskich.