"Żaglówką na południe..." - to tytuł wystawy fotograficznej Tomasza Lenarczyka, której wernisaż odbędzie się 6 października 2022 roku o 18.00 w Ośrodku Edukacji Artystycznej MOK, ul. Słowackiego 13.
Przy 13 głosach „za”, 8 „przeciw” i 1 „wstrzymującym” piotrkowscy radni przegłosowali w poniedziałkowy wieczór nowe stawki podatku od nieruchomości. Od 2023 roku Piotrków będzie miał maksymalne stawki podatku od nieruchomości.
Magia Pilicy, to nazwa projektu polegającego na stworzeniu szlaku turystycznego wzdłuż rzeki, który zrealizowany został przez Gminy Sulejów i Aleksandrów. Długość sulejowskiego odcinka wynosi dokładnie 5,04 km. Na terenie gmin Sulejów i Aleksandrów utwardzono kilka dróg, powstały też miejsca obsługi rowerzystów, w których będzie można odpocząć i sprawdzić przebieg całej trasy oraz parking.
Ochotnicza Straż Pożarna w Straszowie w gminie Rozprza świętuje w tym roku jubileusz 80. rocznicy powstania. Z tej okazji w sobotę zorganizowano uroczystości urodzinowe.
To był świetny weekend dla czwartoligowych drużyn z naszego regionu. Wygrała zarówno Polonia Piotrków, jak i Skalnik Sulejów.
W niedzielę na terenie stanicy harcerskiej w Trzech Morgach odbyło się uroczyste wręczenie sztandaru dla Hufca ZHP Piotrków Trybunalski.
Na basenie doszło do emisji chloru, a jedna osoba została poszkodowana - to scenariusz ćwiczeń, które w poniedziałkowe przedpołudnie odbyły się na krytej pływalni w Piotrkowie.
Wójt gminy Czarnocin Roman Miksa oraz skarbnik gminy Krystyna Lula, w asyście wicemarszałka województwa łódzkiego Zbigniewa Ziemby, podpisali umowy na realizację zadania pn. „Budowa kanalizacji sanitarnej w m. Kalska Wola i Biskupia Wola wraz z rozbudową oczyszczalni ścieków w gminie Czarnocin”. Zadanie o łącznej wartości 20 mln złotych to największa inwestycja na terenie gminy Czarnocin w ostatnich kilku dekadach.
Nowotwór zaatakował 16-letniego mieszkańca Piotrkowa już po raz 4. Możliwości leczenia w Polsce już się wyczerpały. Dzięki ludziom dobrej woli pojawiło się światełko w tunelu i Patryk będzie mógł rozpocząć niesamowicie trudną walkę.
Nauka elektroniki i programowania z robotem? A może matematyka z klockami LEGO? Właśnie takich angażujących rozwiązań potrzebuje nowoczesna szkoła. Taką placówką staje się właśnie Szkoła Podstawowa im. Ks. Mariana Wiewiórowskiego w Gomulinie, gdzie w ramach Rządowego Programu Laboratoria Przyszłości za kwotę 97.800 zł kupiono wiele interesujących pomocy naukowych.