Dzi¶ (26.01.2023) o północy mija termin dokonywania wpłat na zakup węgla po preferencyjnej cenie. Taka wpłata gwarantuje nabycie węgla do końca kwietnia tego roku. Będzie też podstaw± do zamówienia odpowiedniej ilo¶ci opału. Osoby, które s± zainteresowane zakupem węgla w drugiej transzy, musz± dzi¶ dokonać wpłat za surowiec.
W Piotrkowie lawinowo kurcz± się zapasy węgla po preferencyjnej cenie. Urzędnicy apeluj± do mieszkańców, którzy złożyli już wniosek o nabycie surowca, a nie dokonali jeszcze wpłat, aby zrobili to niezwłocznie.
W Czarnocinie i Łękach Szlacheckich rozpoczęła się druga tura przyjmowania wniosków na zakup węgla po preferencyjnej cenie.
2 stycznia w Piotrkowie wznowiono wydawanie węgla po preferencyjnej cenie. Przypominamy, że punkt wydawania węgla zlokalizowany jest na terenie miejskiej ciepłowni przy ul. Rolniczej.
Gorzkowice to kolejna gmina w powiecie piotrkowskim, która dystrybuuje węgiel w¶ród swoich mieszkańców. Jak informuj± urzędnicy, do tej pory udało się obsłużyć już około 55 % zainteresowanych.
Urz±d Miasta w Piotrkowie Trynunalskim informuje, że wydawanie węgla po preferencyjnej cenie (1850 zł brutto) z punktu na terenie miejskiej ciepłowni C-2 przy ul. Rolniczej potrwa do czwartku (29.12) do godz. 12.00. O dystrybucji surowca w roku 2023 urzędnicy będ± informować w odrębnych komunikatach.
Gmina Sulejów także rozpoczęła dystrybucję węgla po preferencyjnej cenie dla swoich mieszkańców. Za jego rozprowadzenie będzie odpowiadał skład "Jagoda", który zarejestrowany jest na terenie gminy Sulejów, a swój plac ma m.in. na ul. Roosevelta w Piotrkowie.
7 grudnia rozpoczęto dystrybucję węgla kamiennego na terenie gminy Aleksandrów. Cena za tonę wynosi 1900 złotych brutto.
Od poniedziałku (12.12.2022) piotrkowianie będ± mogli odbierać węgiel po preferencyjnych cenach. W Piotrkowie oznacza to 1850 zł brutto za tonę. Już teraz można dokonywać opłat w Urzędzie Miasta lub przelewem. Do Piotrkowa trafi ponad 1000 ton surowca z polskiej kopalni Mysłowice - Wesoła. 19 wagonów z węglem kamiennym (po ok. 54 tony w każdym) przyjechało w czwartek (8.12) z samego rana na plac ciepłowni C-2 przy ul. Rolniczej.
Węgiel po preferencyjnej cenie dotarł 29 listopada na trzy składy w gminie Wolbórz: do Proszenia, ¦wi±tnik i samego Wolborza. Zakontraktowany dla mieszkańców gminy węgiel typu orzech pochodzi z polskiej kopalni w Jankowicach koło Rybnika.