Advertisement

Artykuły do tagu: ciepłownia

Będą utrudnienia przy Powiatowym Centrum Przesiadkowym
Elektrociepłownia Piotrków rozpoczyna przebudowę i rozbudowę istniejącej sieci ciepłowniczej wraz z budową przyłącza ciepłowniczego na ulicy Generała Stefana Grota - Roweckiego, przy której znajduje się wjazd oraz wyjazd na teren PCP. Korzystający z tego dworca pasażerowie muszą liczyć się z utrudnieniami.
Nie będzie ciepłej wody w całym mieście [AKTUALIZACJA]
W nocy z środy na czwartek w całym Piotrkowie nie będzie ciepłej wody. Powodem przerwy są prace konserwacyjne.
01.08.2023 11:39
Co dalej z węglem?
31 lipca zakończyła się sprzedaż przez samorządy węgla po preferencyjnych cenach. Piotrkowskiemu magistratowi zostało ponad 70 ton opału. Co zatem stanie się z niesprzedanym węglem?
Piotrków sprzedaje tańszy węgiel
Jeszcze około 80 ton węgla zostało do sprzedania piotrkowskim urzędnikom. W związku z tym magistrat zdecydował się na obniżkę ceny za opał. Teraz można go kupić za 1660 złotych za tonę.
Ostatnia szansa na zakup węgla
Tylko do końca czerwca można w Piotrkowie składać wnioski na zakup wysokokalorycznego węgla z kopalni Mysłowice – Wesoła. Węgiel znajduje się na terenie Elektrociepłowni i jest dostępny "od ręki".
Piotrków sprzedaje węgiel
Około 120 ton wysokokalorycznego węgla z kopalni Mysłowice – Wesoła ma do sprzedania samorząd Piotrkowa. Węgiel znajduje się na terenie Elektrociepłowni i jest dostępny "od ręki".
Jest nowa taryfa za ciepło w Piotrkowie
Potwierdziły się nasze wcześniejsze informacje na temat planów wprowadzenia niższej taryfy za ciepło w Piotrkowie. Zacznie ona obowiązywać od 1 maja, ale obniżki będą dotyczyć głównie przedsiębiorców.
Marlena Wężyk-Głowacka: ciepło mogło być nawet o połowę tańsze
- Gdyby Elektrociepłownia w styczniu przyjęła ofertę PGNiG na gaz za 400 złotych za megawatogodzinę, to cena ciepła dla mieszkańców byłaby o połowę niższa - przekonuje piotrkowska radna Marlena Wężyk-Głowacka. - Była taka propozycja, ale to była mordercza oferta - ripostuje z kolei Marek Krawczyński, prezes Elekrociepłowni.
Wynegocjowali tańszy gaz. Prezes zapowiada obniżkę cen
Władze Elektrociepłowni podpisały nową umowę na dostawy gazu i węgla. Prawdopodobnie spowoduje to obniżkę cen, będzie ona jednak dotyczyć wyłącznie przedsiębiorców.
08.03.2023 07:30
Co z tym ciepłem?
Jakie były kryteria wyboru dostawcy gazu, czemu nie wstrzymano uruchomienia elektrociepłowni, jakie są straty w przesyle i czy faktycznie ceny ciepła w porównywalnych miastach do Piotrkowa są o połowę niższe? Na te i inne pytania mieszkańców odpowiada prezes Elektrociepłowni Piotrków Marek Krawczyński.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat