Advertisement

Nowa droga na „Słoneczko” coraz bliżej

UM Piotrków Trybunalski Sobota, 05 listopada 202239
Wielkimi krokami zbliża się koniec budowy drogi w kierunku miejskiego kąpieliska „Słoneczko”. Aktualnie prace skupiają się przy budowie parkingu oraz pętli autobusowej, które znajdą się nieopodal kompleksu.

Ładuję galerię...

Trwają intensywne roboty związane z zagospodarowaniem terenów przy zbiorniku Bugaj polegające na budowie nowego układu drogowego w kierunku kąpieliska "Słoneczko".

- Kończymy układanie kostki betonowej na chodniku i ścieżce rowerowej, urządzanie zieleni oraz budowę rowów odwadniających. Trwają prace wykończeniowe przy nowo wybudowanym łączniku z wschodnią obwodnicą miasta. Wylane są już pierwsze warstwy asfaltu na drodze w kierunku "Słoneczka" - wyliczają pracownicy Biura Inwestycji i Remontów i dodają, że inwestycja powinna zakończyć się w ciągu najbliższych tygodni. - Dzięki inwestycji skomunikujemy ważne tereny zarówno z punktu widzenia rekreacji, jak również z punktu widzenia potencjału inwestycyjnego - zaznacza prezydent Krzysztof Chojniak.

Przypominamy, że inwestycja realizowana jest w dwóch etapach. Pierwszy objął budowę ronda na ulicy Wierzejskiej (za wiaduktem - jadąc w stronę Koła). Natomiast drugi etap to budowa dwóch dróg. Jedna z nich poprowadzi w okolice kąpieliska "Słoneczko" i zakończona będzie parkingiem na około 100 aut. Druga to łącznik powstałej drogi z ul. Miast Partnerskich. Zakres przewiduje także ułożenie chodnika z kostki betonowej oraz ścieżki rowerowej. Powstaną również zatoki autobusowe, a wzdłuż staną energooszczędne latarnie z oprawami LED.

POLECAMY


Zainteresował temat?

4

3


Advertisement
Advertisement

Komentarze (39)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gfhyrtg ~gfhyrtg (Gość)07.11.2022 08:55

Kleszczów ma drogę w pole. Piotrków też może :)

12


Biegacz ~Biegacz (Gość)07.11.2022 08:47

Świetne miejsce do biegania :)

40


ZXY ~ZXY (Gość)06.11.2022 21:17

W końcu ktoś pomyślał ,najpierw droga, uzbrojenie terenu a następnie dopiero osiedla mieszkalne. Tak się dzieje w zachodnich krajach bardziej rozwiniętych niż Piotrków Tryb

02


trv ~trv (Gość)06.11.2022 21:10

Może to droga na księżyc?

11


....... ~....... (Gość)05.11.2022 13:18

Zastanawia mnie jak można zainwestować tyle pieniędzy w drogę na Słoneczko, które jest kąpieliskiem z lat 90. Ludzie przychodza tam tylko i wyłącznie z braku alternaty. Spójrzmy na zjeżdżalnie, na to coś plastikowe wokoło na chwasty, na czystość wody. Duży zbiornik ma potencjał, aby tam pływać kajakiem, małymy żaglówkami... Teren jest, aby zrobić odkryty basen, wodny plac zabaw i inne atrakcje. Ta droga do Słoneczko to ściema, zapewne działki już podzielone i sprzedane...

191


Slawomir Gaworczyk Slawomir Gaworczykranga05.11.2022 11:41

mysle ze nieudacznik chojniak po wyborach trafi tam gdzie jego miejsce na dlugie lata!!!!

92


Gosciu ~Gosciu (Gość)06.11.2022 15:52

Dlaczego kostka na ścieżce rowerowej jest zwykła A nie bezfazowa lub nawierzchnia bitumiczna?

80


Mors ~Mors (Gość)05.11.2022 12:00

Witam, zapewne nie będzie możliwości dojazdu autem na plażę, a jest bardzo dużo w naszym mieście morsów, to czy przy takiej inwestycji, można postawić altankę na przebieranie się aby nie stać na piachu, który jest dość uciążliwy ????
Z altanki, będą też korzystać osoby latem, np. schować się przed deszczem czy słońcem.
W większości miast, jest takie coś postawione.
Proszę, o przemyślenie takiego pomysłu.
Dziekujey, morsy??????

83


Henio ~Henio (Gość)06.11.2022 15:04

Inwestycja za kilkanaście baniek. Najbardziej potrzebna w mieście. Gratulujemy!

70


Hmmm ~Hmmm (Gość)06.11.2022 07:08

Może i to się przyda, z tym ze dziwi mnie, że budowa drogi "na Słoneczko" idzie pełną parą, a po drugiej stronie jeziora jest wielki problem z budową zwykłej ścieżki rowerowej z budżetu obywatelskiego. Drugie pytanie, czy parking jest rzeczywiście potrzebny, skoro po drugiej stronie jest już parking i mnóstwo miejsca w starym śladzie drogi? Cxyzby budowa drogi miała drugie dno? Cxyzby za chwilę zaczęły się przypadkowo budowy deweloperow w tym rejonie?

70


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat