- Dobra jest każda ścieżka prowadząca w kierunku, aby zdjąć potencjalnych zabójców z naszych dróg, bo tak trzeba patrzeć na ludzi siadających za kierownicą po spożyciu alkoholu albo środków odurzających - powiedział komendant główny policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.
W czwartek (22 lipca), policjanci ruchu drogowego z całego łódzkiego prowadzili na terenie naszego województwa akcję ”Motocykliści”. Tego dnia na główne ciągi komunikacyjne i miejsca szczególnie zagrożone wyjechały patrole wyposażone w wideorejestratory, ręczne mierniki prędkości, a także funkcjonariusze na motocyklach.
Do niecodziennej interwencji policjantów z piotrkowskiej KMP doszło w czwartek na ul. Roosevelta. Funkcjonariusze otrzymali informację, że mężczyzna po niezdanym egzaminie na prawo jazdy, odjechał spod siedziby Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie własnym samochodem.
Rada Gminy Wola Krzysztoporska jednogłośnie udzieliła absolutorium za rok ubiegły wójtowi Romanowi Drozdkowi. Wcześniej przyjęto także „Raport o stanie gminy w 2020 r.”.
Od 15 czerwca 2021 roku mieszkańcy powiatu piotrkowskiego będą mieli możliwość osobistego kontaktu z prawnikami, którzy udzielają bezpłatnych porad prawnych we wszystkich punktach porad zlokalizowanych w Rozprzy, w Sulejowie, w Moszczenicy i w Trzepnicy Kolonii (gm. Łęki Szlacheckie).
Pijany 60-latek stracił panowanie nad samochodem i wjechał na teren podwórka, gdzie bawiły się dzieci. 11-letni chłopiec doznał poważnych obrażeń i został hospitalizowany. Mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. Badanie wykazało blisko 3 promile w organizmie 60-latka.
Słynny rekordzista piotrkowskiego oddziału WORD w Łodzi ma już na swoim koncie 200 niezdanych egzaminów na prawo jazdy. Problemu nie stanowi egzamin praktyczny, który przez większość uważany jest za trudniejszy, a właśnie egzamin teoretyczny. Dziś kolejna próba zakończyła się niepowodzeniem.
Powstanie drogi S12 oraz budowa elektrowni atomowej w Bełchatowie to najważniejsze obietnice dla naszego regionu zawarte w rządowym programie „Polski Ład”. Podkreślali to parlamentarzyści oraz samorządowcy Prawa i Sprawiedliwości z okręgu nr 10 podczas wspólnej konferencji prasowej. Uczestniczyli w niej także włodarze czterech gmin z naszego regionu.
W tym roku prawosławne święta wielkanocne w porównaniu do katolickich wypadają bardzo późno. Rozpoczęły się w niedzielę 2 maja, a zakończą trzecim dniem świąt we wtorek 4 maja. Nasz reporter odwiedził dziś piotrkowską cerkiew przy ul. Słowackiego.
Cerkiew prawosławna pw. Wszystkich Świętych powstała w latach 1844-1848, a na rok 1867 datowana jest jej rozbudowa. Do jej powstania przysłużyli się Grecy - wyznawcy prawosławia i jednocześnie uciekinierzy z Macedonii i północnej Grecji, którzy przybyli do Piotrkowa w połowie XVIII wieku. Swoją pierwszą parafię założyli tu w 1788 roku, na mocy królewskiego przywileju z roku 1764. Po ukazie cara Mikołaja zostali zmuszeni do podporządkowania się cerkwi rosyjskiej.