Advertisement

Artykuły do tagu: ul. Słowackiego

Pętla przy ul. Słowackiego będzie tymczasowo zamknięta
Mieszkańcy korzystający z przystanku autobusowego na pętli przy ul. Słowackiego będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Od poniedziałku (31.07), przez około tydzień, pętla przy ul. Słowackiego będzie wyłączona z ruchu. Autobusy będą rozpoczynać kursy na przystanku Concordii/Słowackiego.
Wypadek w Al. Armii Krajowej
Do groźnego wypadku doszło w poniedziałkowy poranek na skrzyżowaniu ul. Słowackiego z Al. Armii Krajowej. Uważajcie na tworzące się w tym miejscu utrudnienia.
Odkrywamy znane i nieznane – Piotrkowska Cerkiew
Cerkiew prawosławna pw. Wszystkich Świętych powstała w latach 1844-1848, a na rok 1867 datowana jest jej rozbudowa. Do jej powstania przysłużyli się Grecy - wyznawcy prawosławia i jednocześnie uciekinierzy z Macedonii i północnej Grecji, którzy przybyli do Piotrkowa w połowie XVIII wieku. Swoją pierwszą parafię założyli tu w 1788 roku, na mocy królewskiego przywileju z roku 1764. Po ukazie cara Mikołaja zostali zmuszeni do podporządkowania się cerkwi rosyjskiej.
Spacer z CIT, tym razem o pomnikach
Stojące w różnych miejscach Piotrkowa pomniki będą tematem sobotniego spaceru organizowanego przez Centrum Informacji Turystycznej. Wiele z monumentów i rzeźb zmieniało się na przestrzeni lat, dlatego ich historię przypomni przewodnik Mirosław Ratajski, prezes PTTK w Piotrkowie.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat