Advertisement

Spacer z CIT, tym razem o pomnikach

Strefa FM Piątek, 11 września 20203
Stojące w różnych miejscach Piotrkowa pomniki będą tematem sobotniego spaceru organizowanego przez Centrum Informacji Turystycznej. Wiele z monumentów i rzeźb zmieniało się na przestrzeni lat, dlatego ich historię przypomni przewodnik Mirosław Ratajski, prezes PTTK w Piotrkowie.
Pomnik Mikołaja Kopernika, fot. K. Żołądek Pomnik Mikołaja Kopernika, fot. K. Żołądek

- Wiele z pomników, choćby tych stojących przy ul. Słowackiego lub przy Klasztorze Bernardynów, zmieniało się na przestrzeni lat. Zmieniały się atrybuty, którymi upamiętniano wydarzenia - mówi Błażej Cecota, kierownik Centrum Informacji Turystycznej w Piotrkowie. I przypomina, że udział w spacerze jest bezpłatny, ale obowiązkowe są maseczki lub przyłbice.

 

Początek spaceru tradycyjnie w sobotę o godz. 15.00 przed siedzibą CIT przy ul. Zamurowej 11 w Piotrkowie.


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

cynik ~cynik (Gość)11.09.2020 09:43

Ciężko w Polsce być nawet pomnikiem. Dlaczego? To proste. Bo co 30-40 lat nawiedzeni /ci przy władzy/ zmieniają historię. A jak się zmienia przeszłość to pomniki ,gdyż w polskiej rzeczywistości żeby władza coś udowodniła na samym początku stawia pomniki tym którzy według nowo rządzących byli prześladowani przez poprzedników. To smutne ....
PS. Kopernik i jego dzieło też przez prawie 500 lat było w katolickim spisie ksiąg zakazanych.

31


gość ~gość (Gość)11.09.2020 10:26

Dlaczego Kopernik jest bez tęczy?

20


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat