Spacer z CIT, tym razem o pomnikach

Strefa FM Piątek, 11 września 20203
Stojące w różnych miejscach Piotrkowa pomniki będą tematem sobotniego spaceru organizowanego przez Centrum Informacji Turystycznej. Wiele z monumentów i rzeźb zmieniało się na przestrzeni lat, dlatego ich historię przypomni przewodnik Mirosław Ratajski, prezes PTTK w Piotrkowie.
Pomnik Mikołaja Kopernika, fot. K. Żołądek Pomnik Mikołaja Kopernika, fot. K. Żołądek

- Wiele z pomników, choćby tych stojących przy ul. Słowackiego lub przy Klasztorze Bernardynów, zmieniało się na przestrzeni lat. Zmieniały się atrybuty, którymi upamiętniano wydarzenia - mówi Błażej Cecota, kierownik Centrum Informacji Turystycznej w Piotrkowie. I przypomina, że udział w spacerze jest bezpłatny, ale obowiązkowe są maseczki lub przyłbice.

 

Początek spaceru tradycyjnie w sobotę o godz. 15.00 przed siedzibą CIT przy ul. Zamurowej 11 w Piotrkowie.

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

cynik ~cynik (Gość)11.09.2020 09:43

Ciężko w Polsce być nawet pomnikiem. Dlaczego? To proste. Bo co 30-40 lat nawiedzeni /ci przy władzy/ zmieniają historię. A jak się zmienia przeszłość to pomniki ,gdyż w polskiej rzeczywistości żeby władza coś udowodniła na samym początku stawia pomniki tym którzy według nowo rządzących byli prześladowani przez poprzedników. To smutne ....
PS. Kopernik i jego dzieło też przez prawie 500 lat było w katolickim spisie ksiąg zakazanych.

31


gość ~gość (Gość)11.09.2020 10:26

Dlaczego Kopernik jest bez tęczy?

20


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat