Artykuły do tagu: DOFINANSOWANIE

Mediateka otwiera się na kulturalne pomysły mieszkańców
Mediateka 800-Lecia zaprasza czytelników do zgłaszania projektów koncertów i wydarzeń kulturalnych. Najciekawsze pomysły zostaną zrealizowane jeszcze w tym roku.
Ruszył kolejny etap ważnej inwestycji
Gmina Aleksandrów przystąpiła do realizacji kolejnego, dużego zadania inwestycyjnego. Chodzi o budowę przydomowych oczyszczalni ścieków. To już IV etap tego istotnego dla mieszkańców zadania.
Wymień piec na nowszy model. Gmina oferuje dotacje
Już 20 lutego wystartuje w gminie Wola Krzysztoporska nabór wniosków o udzielenie dotacji na wymianę pieca w 2024 roku. Gminny system dopłat działa tu już piąty rok. Mieszkańcy mogą się starać o wsparcie w wysokości do 5 tys. zł na wymianę starego pieca węglowego.
Miasto planuje nowe mieszkania na Podzamczu
Będą nowe mieszkania na Starówce w Piotrkowie? Do takiej inwestycji szykuje się Urząd Miasta oraz Towarzystwo Budownictwa Społecznego.
OZE Piotrków Trybunalski – na co mogą liczyc mieszkańcy?
OZE to odnawialne źródła ciepła. Temat ten od kilku lat jest na ustach wszystkich, wiąże się z zarówno z ochroną środowiska naturalnego, jak i oszczędnościami za prąd oraz ogrzewanie. W związku z szybko zachodzącymi zmianami klimatycznymi konieczne stało się wdrożenie nowej polityki energetycznej i czerpanie energii ze źródeł odnawialnych. Zarówno firmy, jak i osoby powinny wdrożyć nowoczesne rozwiązania, które nie będą miały negatywnego wpływu na środowisko. Dużym ułatwieniem są dotacje, dzięki którym możliwe jest przejście na ekologiczne źródła energii, bez ponoszenia dużych kosztów.
Startuje wielka inwestycja. Pierwszą łopat(k)ę wbiły dzieci!
W Sulejowie startuje jedna z największych inwestycji ostatnich lat. Od wbicia symbolicznej łopaty rozpoczęto budowę nowej siedziby samorządowego przedszkola. Będzie to nowoczesny dwukondygnacyjny budynek pasywny.
Przyznali pieniądze dla MDP
Młodzieżowe Drużyny pożarnicze m.in. z regionu piotrkowskiego, wzbogaciły się o dodatkowe środki. W Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie przedstawiciele jednostek OSP podpisali umowy, dzięki którym ich MDP otrzymają do 5 tys. dofinansowania.
Gminne drogi z dofinansowaniem
Zaczyna się remont kolejnych dróg na terenie gminy Wola Krzysztoporska. Tym razem będą to odcinki w Majkowie Dużym, Woli Rokszyckiej i Rokszycach. Razem zmodernizowanych zostanie niemal 3,5 km dróg.
Duże wsparcie piotrkowskiej kardiologii
Ponad 700 tysięcy złotych dofinansowania pozyskali pracownicy Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego na wsparcie oddziału kardiologicznego w piotrkowskiej placówce. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup nowego sprzętu.
Dofinansowanie na inwestycje w lokalnych firmach przemysłowych
W listopadzie br. uruchomiony zostanie nabór wniosków o dofinansowanie wspierający inwestycje na obszarach okołogórniczych województwa łódzkiego. Konkurs jest doskonałą okazją dla lokalnych firm przemysłowych planujących przedsięwzięcia inwestycyjne w najbliższych miesiącach. Bezzwrotna dotacja może pokryć nawet 70% poniesionych kosztów.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat