Artykuły do tagu: Azbest

Gmina Wola Krzysztoporska lżejsza o 105 ton azbestu
Ponad 105 ton chorobotwórczego azbestu zniknęło z 36 nieruchomości w gminie Wola Krzysztoporska.
Kolejna szansa na pozbycie się azbestu. Urząd zbiera chętnych
W Woli Krzysztoporskiej ogłoszono nabór wniosków na odbiór, utylizację i transport wyrobów zawierających azbest. Mieszkańcy, którzy są zainteresowani usunięciem azbestu ze swojej nieruchomości, mogą składać do 16 lutego 2024 r.
Azbest zniknie z kilkudziesięciu nieruchomości w Woli Krzysztoporskiej
Wola Krzysztoporska otrzymała dofinansowanie na zadanie „Usuwanie azbestu i wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Wola Krzysztoporska w 2021 r.” ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. W tym roku mieszkańcy gminy będą mogli bezpłatnie pozbyć się szkodliwego azbestu ze swoich posesji (ogółem wpłynęło 60 wniosków).
Ile azbestu zniknęło z terenu gminy Wola Krzysztoporska?
Na przełomie 2020/2021 roku mieszkańcy gminy mogli bezpłatnie pozbyć się szkodliwego azbestu ze swoich posesji (w oparciu o nabór wniosków przeprowadzony w I połowie 2020 roku).
Wola Krzysztoporska. Usuwanie azbestu - nabór wniosków na 2021 rok
Gmina Wola Krzysztoporska zamierza ubiegać się o pozyskanie środków finansowych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi na realizację zadania z zakresu zbierania, transportu i unieszkodliwiania wyrobów zawierających azbest.
Wola Krzysztoporska pozbędzie się azbestu
Kolejna partia azbestu zniknie wkrótce z terenu gminy Wola Krzysztoporska. W połowie listopada w Urzędzie Gminy zawarta została umowa z firmą, która odbierać będzie azbest. Prace będą polegać na odpowiednim zapakowaniu, załadowaniu, transporcie i unieszkodliwieniu wyrobów zawierających azbest znajdujących się na nieruchomościach osób fizycznych na terenie gminy Wola Krzysztoporska.
Gmina Sulejów: Azbest znika z posesji
W 2020 roku eternit zostanie usunięty w sumie z terenu 46 gospodarstw, znajdujących się na terenie gminy Sulejów, m.in. w Barkowicach Mokrych, Kałku, Witowie, Kole, Przygłowie, Włodzimierzowie, Zalesicach, Białej, Klementynowie czy Poniatowie.
Ponad 130 ton azbestu mniej w gminie Wola Krzysztoporska
Zdrowiej i bezpieczniej jest na terenie gminy Wola Krzysztoporska. O ile zdrowiej? O 130,983 ton rakotwórczego azbestu, który dzięki działaniom Urzędu Gminy został usunięty z terenu gminy. I to całkiem bezpłatnie dla mieszkańców. Warto dodać, że w roku 2020 również przeprowadzona będzie taka akcja. Już można składać wnioski.
Niebezpieczne odpady przy ulicy Łódzkiej
Patowa sytuacja przy ulicy Łódzkiej w Piotrkowie Trybunalskim. Na trawniku w okolicy dziecięcej przychodni zalegają niezabezpieczone płyty włóknowo - cementowe, czyli eternit. To niebezpieczne odpady, które należy usuwać zgodnie z procedurami. Właściciel płyt nie jest znany, a do Urzędu Miasta jak i do firmy zajmującej się odbiorem odpadów nie wpłynęło żadne zgłoszenie w tej sprawie, o której poinformował nas czytelnik portalu.
31.08.2018 15:51
Niebezpieczne włókna
Azbest zaliczany jest do dziesięciu najgroźniejszych zanieczyszczeń na Ziemi. Może być przyczyną wielu chorób. Włókna przenikają do płuc, gdzie mogą latami zalegać, powodując choroby nowotworowe.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat