Advertisement

Artykuły do tagu: Ekologia

Śmiecioodpowiedzialny Piotrków
Galeria Focus Mall zaprasza na event "Śmiecioodpowiedzialny Piotrków". Akcja promująca właściwą segregację odpadów połączona ze zbiórką elektrośmieci odbędzie się w najbliższą sobotę.
Nowa inwestycja PGE Dystrybucja dla rozwoju polskiej kolei i ochrony przyrody
PGE Dystrybucja, spółka z Grupy PGE, podpisała umowę na budowę rozdzielni sieciowej Siedliska w województwie warmińsko-mazurskim. Inwestycja wesprze rozwój sieci kolejowych w Polsce, a także przyczyni się do ochrony przyrody w otoczeniu Wielkich Jezior Mazurskich.
Uwolnij swój potencjał. Nowa kampania SodaStream
SodaStream przedstawia nową kampanię reklamową – „Uwolnij swój potencjał”. Czy istnieje magiczne zaklęcie, które nie tylko zapewni doskonałą zabawę, ale również ocali Ziemię przed jednorazowym plastikiem?
Dlaczego wybór opakowania tekturowego jest ekologiczny?
Dziś chciałbym podzielić się z Wami moją wiedzą na temat ekologicznych opakowań kartonowych. Jeśli tak jak ja dbacie o naszą planetę, to jesteście we właściwym miejscu! Dlaczego właśnie tekturowe opakowania są tak ważne dla środowiska i jakie korzyści przynoszą w przemyśle? Czytajcie dalej, a przekonam Was do tego zrównoważonego wyboru!
Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. współtworzy Centralną Dolinę Wodorową
17 lipca 2023 Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. razem z 26 innymi podmiotami podpisała list intencyjny na rzecz utworzenia Centralnej Doliny Wodorowej im. Braci Łaszczyńskich. Dolina będzie funkcjonować na obszarze trzech województw: łódzkiego, mazowieckiego i świętokrzyskiego. Podpisaniu listu intencyjnego towarzyszyli minister Anna Moskwa i wiceminister Ireneusz Zyska.
Nudy w wakacje? Nie ma szans!
"Las wokół nas", tak nazywa się nowe miejsce zabaw dla dzieci i młodzieży z gminy Czarnocin. Tamtejsi urzędnicy stworzyli ten punkt dydaktyczny z myślą o tym, by edukować podopiecznych gminnych przedszkoli i szkół. Młodzi odkrywcy szybko zawładnęli tym terenem, który najwyraźniej przypadł im do gustu.
Skorzystamy na
Transformacja energetyczna, to temat, który powraca - także w naszym regionie - niczym bumerang, z całkiem dużą częstotliwością. Samorządy z naszego regionu mogą współtworzyć ten proces. Na ten cel można zresztą pozyskać pieniądze. Pewne zainteresowanie tematem jest, choć władze Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego chcą, by było większe.
Pierwszy wakacyjny teatrzyk dla dzieci już za nami. Pogoda i publiczność dopisały, a aktorzy dali z siebie dużo pozytywnej energii, udzielając jednocześnie pożytecznej lekcji na temat odnawialnych źródeł energii.
Alstom i Air Products podpisują umowę na opracowanie zeroemisyjnych rozwiązań w transporcie w Polsce
Air Products będzie odpowiedzialne za dystrybucję i magazynowanie wodoru oraz zapewnienie infrastruktury do jego tankowania. Alstom dostarczy bezemisyjne, napędzane wodorowymi ogniwami paliwowymi pociągi. Umowa zwiększy świadomość proekologiczną wśród operatorów i dostawców branży transportowej w Polsce.
Młodzi i dorośli radni przysłużyli się środowisku
Przedstawiciele Młodzieżowej Rady Gminy Gorzkowice wraz z dorosłymi radnymi przeprowadzili zamkniętą akcję sprzątania świata oraz wspólne sadzili drzewa.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat