Złodzieje mają nową metodą kradzieży. Tym razem nie podszywają się już pod "wnuczka", ani nie podają za pracownika gazowni czy zakładu energetycznego, ale niszczą oponę. Później jadą za ofiarą, aż ta zauważy ubytek powietrza i oferują pomoc. W przypadku mieszkańca Opoczna była ona dość droga.
Piotrkowianka używając jednego hasła do wielu kont stała się ofiarą oszusta. Co więcej jej znajomi przekazali na jego konto pieniężne wsparcie dla kobiety. Zaś ona sama straciła dostęp do elektronicznej poczty.
Do 8 lat więzienia grozi mężczyźnie, który wysłał wiadomości mailowe o rzekomo podłożonym ładunku wybuchowym w szkole podstawowej i firmie handlowo-usługowej na terenie powiatu piotrkowskiego. Okazało się, że były to fałszywe alarmy. 25-latek stanie przed sądem.
40-latek chciał przystąpić do egzaminu na prawo jazdy, posługując się dowodem osobistym swojego brata. Tymczasem drugi z mężczyzn czekał przed budynkiem piotrkowskiego oddziału Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Braterska pomoc w zdobyciu "prawka" może zakończyć się karą do 5 lat pozbawienia wolności.
Tomaszowscy policjanci zatrzymali 31-latka, który wchodził w bliskie relacje z kobietami, które nakłaniał do zakładania kont bankowych oraz firm. Wykorzystywał je do oszustw w Internecie. Usłyszał już pięć zarzutów za oszustwa internetowe oraz próbę wyłudzenia ponad 180 tys. złotych.
Od 20 listopada, klienci ZUS mogą telefonicznie umówić się na wizytę w wybranej placówce Zakładu. Spotkanie z ekspertem można zarezerwować w dogodnym dla siebie terminie przypadającym na tydzień roboczy i godziny obsługi klientów w ZUS.
Mieszkaniec powiatu tomaszowskiego podrabiał dokumenty, dzięki czemu wzbogacił się o 180 tysięcy złotych. Zatrzymali go rawscy policjanci z Wydziału Kryminalnego zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji. 33-latkowi przedstawiono zarzuty oszustwa gospodarczego oraz podrabiania dokumentów.
Na terenach Piotrkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz Spółdzielni "Barbórka" pojawili się naciągacze. Proponują mieszkańcom instalację czujników czadu podając się za przedstawicieli powyższych jednostek, bądź ich podwykonawców. Za usługę żądają wysokich opłat.
Od 20 października już ponad 5 tys. osób w całym kraju skorzystało z e-wizyty w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, które umożliwia załatwienie niezbędnyh spraw z domu zamiast wizyty w placówce. Od października ruszyły one tylko w kilku oddziałach w Polsce. W łódzkim z e-wizyty można korzystać od 4 listopada i zrobiło to już ponad 200 osób.
Od 9 do 29 listopada ponownie przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Można się o niego starać w kilku przypadkach m.in. w razie zamknięcia z powodu COVID-19 żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola, szkoły lub innej placówki, do której uczęszcza dziecko - informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych.