18 listopada już po raz drugi obchodziliśmy Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach. Z tej okazji piotrkowski sanepid przy współudziale Szpitala Rejonowego zorganizował wystawę w Miejskim Ośrodku Kultury, której głównym celem jest zwiększenie świadomości w zakresie zagrożenia dla zdrowia, jakim jest antybiotykooporność oraz promowanie wiedzy na temat odpowiedzialnego stosowania antybiotyków.
Opalanie w solarium wkrótce może przestać być beztroską przyjemnością. Łódzka posłanka Joanna Kluzik-Rostkowska proponuje rozpocząć ogólnopolską kampanię dotyczącą szkodliwości kąpieli słonecznych w solariach. Bardziej radykalny jest poseł Waldemar Andzel. Jego zdaniem, każda wizyta w punkcie opalania powinna być odnotowana na piśmie.
Szczepienie przeciwko rakowi szyjki macicy ponad trzystu piotrkowskich dziewczynek z rocznika 1997 zakłada projekt uchwały przygotowany przez piotrkowską lewicę, który już wkrótce ma trafić pod obrady radnych.
Społeczeństwo naszego województwa coraz bardziej się starzeje, przez co sytuacja placówek służby zdrowia staje się katastrofalna. Zajmujemy pierwsze miejsce pod względem umieralności. Jesteśmy liderem także, jeśli chodzi o liczbę wypadków czy zatruć. Już prawie co piąty mieszkaniec łódzkiego jest w wieku poprodukcyjnym, czyli wymaga specjalnej troski i opieki.
- Wszystkie szkoły, instytucje są zamknięte. Wszędzie jest panika - relacjonuje Orest Bezzubiak, prezes stowarzyszenia polonijnego w ukraińskim Iwano-Frankowsku, partnerskim mieście Tomaszowa Mazowieckiego.
Kto z nas nie został odesłany z kwitkiem przez farmaceutę z powodu błędnie lub nieczytelnie wypisanej recepty? Nie jest żadną nowością, że lekarze bazgrzą jak kura pazurem. Wygląda jednak na to, że “proceder” ten przybrał już takie rozmiary, że wkroczyć postanowił NFZ. Fundusz orzekł, że nie będzie refundował za leki aptekom, jeśli recepta będzie nieczytelna.
Wprawdzie jeszcze nie ma epidemii grypy, jednak coraz więcej chorych osób odwiedza piotrkowskich lekarzy.
Prawie wszystkie piotrkowskie podstawówki przyłączyły się do programu "Owoce w szkole". W całym województwie w ramach programu, który rozpoczyna się dzisiaj, w blisko 520 szkołach dzieci otrzymywać będą bezpłatnie sezonowe owoce i warzywa.
Chipsy, słodycze, kolorowe wynalazki i „ciepłe lody” z Chin. Sklepiki szkolne w piotrkowskich szkołach oferują lepszy i gorszy asortyment. Najczęściej należą do ajentów, których nie można zmusić do zastąpienia popularnych produktów warzywami i owocami. Prozdrowotny program „Odżywiam się zdrowo” ciągle trwa, ale czy przyniesie radykalne zmiany w nawykach dzieci?
Rada Osiedla Wyzwolenia w Piotrkowie ponownie organizuje bezpłatne badania poziomu cukru we krwi, poziomu cholesterolu oraz ciśnienia tętniczego.