Główny gmach Fabryki Maszyn Górniczych Pioma SA przy ul. Dmowskiego za okrągłe pięć milionów, sąsiedni biurowiec nieco taniej, bo za 4,5 miliona złotych - tyle pieniędzy musi mieć w zanadrzu każdy, kto chciałby zostać nowym właścicielem budynków od dziesięcioleci wpisanych w przemysłowy krajobraz Piotrkowa Trybunalskiego. Nieruchomości można licytować na internetowej aukcji Allegro.
Stu kandydatów wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego w okręgu nr 6 (województwo łódzkie). Na listach znalazło się 21 kobiet i 79 mężczyzn. Najmłodszy kandydat ma 23 lata, najstarszy 73. Prezentujmy pełną listę kandydatów.
23 maja ruszy V edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel Podwórkowych. Przez dwa dni Piotrków gościć będzie kilkadziesiąt zespołów z całej Polski.
Nie tylko Radzie Miasta, ale i całej Radzie Powiatu w Piotrkowie przygląda się prokurator. Chodzi o sprawdzenie, czy radni nie zasiadają lub zasiadali w zarządach klubów sportowych prowadzących działalność gospodarczą.
Na pierwszych miejscach wyborczych list do Parlamentu Europejskiego nie ma nazwisk polityków z Piotrkowa. To zresztą żadna niespodzianka. W końcu partiom zależy na jak najlepszym wyniku. Samorządowcy raczej zajmują się przygotowywaniem taktyki przed przyszłorocznymi wyborami.
Wyrzucony z klubu PO radny wojewódzki Sławomir Miłek pojawił się wczoraj na sesji sejmiku województwa łódzkiego. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że radny nie jest tak sumienny wobec Prokuratury Rejonowej w Łasku. Śledczy od trzech miesięcy nie mogą postawić mu zarzutu jazdy po pijanemu, bo rodzina na przemian z pełnomocnikiem prawnym Miłka przedstawiają zwolnienia lekarskie, według których radny nie jest w stanie "uczestniczyć w czynnościach".
Było już kilka kompleksowych kontroli. Zapowiedziane są kolejne. Czy to tylko rutynowe działania? Niektórzy mieszkańcy i działkowicze z ulicy Gęsiej twierdzą, że zlokalizowany w ich sąsiedztwie zakład produkcji mebli zatruwa środowisko.
Jeśli wniosek komisji polityki gospodarczej rady miasta spotka się z przychylnością prezydenta, piotrkowianie, uczciwie płacący za odbiór śmieci, mogą przestać obawiać się, że firmy zajmujące się zbiórką śmieci sięgną po maksymalne stawki.
Prokurator miał już podjąć decyzję o postawieniu zarzutów (lub umorzeniu postępowania) Pawłowi Szcześniakowi, przewodniczącemu Rady Miasta w Piotrkowie, który nie wpisał w oświadczeniu majątkowym, że zarządzał działalnością gospodarczą prowadzoną przez klub sportowy (podobnie jak jego poprzednik, Marian Błaszczyński), ale wstrzymał się z decyzją. Dlaczego?
Bilety socjalne nie zostaną przywrócone, opłaty za parkowanie nie stanieją, a budynek przy Dmowskiego 38 pójdzie pod młotek. Takie informacje uzyskali radni i poseł Lewicy na spotkaniu z prezydentem Krzysztofem Chojniakiem. Spotkaniu, poświęconemu działaniom prezydenta w związku z pogłębiającym się także w Piotrkowie kryzysem gospodarczym. Wyniki rozmów zostały przedstawione na konferencji prasowej zorganizowanej przez piotrkowską Lewicę.