Co roku w Borowej, na terenie gminy Wola Krzysztoporska, u stóp pomnika ku czci poległych we wrześniu 1939 r. organizowane są uroczystości upamiętniające żołnierzy zgrupowania gen. Ludwika Czyżewskiego. Tym razem odbyły się one 2 września.
Mieszkaniec powiatu piotrkowskiego poważnie uszkodził sobie genitalia podczas prac polowych. na miejsce wypadku wezwano zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
47 dzieci z terenu gminy Wola Krzysztoporska otrzymało tornistry z pełnym wyposażeniem od PGE Dystrybucja w ramach akcji „Energetyczny Tornister”.
Badmintonowe mistrzostwa gminy, a do tego rekreacyjne, piłkarskie konkurencje dla dzieci – to wszystko podczas zmagań na wolskim orliku. Rozgrywki zorganizowali animatorzy orlika w Woli Krzysztoporskiej we współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a odbyły się one 18 sierpnia.
Co roku w Borowej na terenie gminy Wola Krzysztoporska, u stóp pomnika ku czci poległych we wrześniu 1939 r. organizowane są uroczystości upamiętniające żołnierzy zgrupowania gen. Ludwika Czyżewskiego. Tym razem odbędą się one 2 września (niedziela).
Za plony dziękowano w niedzielę nie tylko w Aleksandrowie, ale również w gminie Wola Krzysztoporska. Tym razem dożynki gminno-parafialne zorganizowano w Majkowie Dużym.
Nowe defibrylatory, torby medyczne z pełnym wyposażeniem, deski do przenoszenia rannych. 14 sierpnia wójt Roman Drozdek przekazał strażakom z terenu gminy Wola Krzysztoporska sprzęt ratowniczy za ponad 70 tys. zł.
Gmina Wola Krzysztoporska tegoroczne Dożynki Gminno-Parafialne świętować będzie 19 sierpnia w Majkowie Dużym. Zapowiada się nie tylko dużo tradycji, ale i dobrej muzyki – zagrają m.in. zespoły Baciary, Mejk, Szadkowiacy. Zapraszają: wójt, Rada Gminy Wola Krzysztoporska, proboszcz parafii Gomulin oraz mieszkańcy sołectwa Majków Duży!
Kilkudziesięciu mieszkańców gminy Wola Krzysztoporska na czele z wójtem Romanem Drozdkiem pojawiło się podczas wtorkowej sesji Rady Powiatu Piotrkowskiego, żeby zapytać przedstawicieli powiatu kiedy nastąpią remonty dróg powiatowych Bogdanów-Woźniki i Siomki-Glina zniszczonych przez ciężarówki transportujące towar z pobliskich żwirowni.
Przejeżdżając przez różne miejscowości gminy Wola Krzysztoporska, możemy napotkać stojące przy drodze kapliczki czy krzyże. Zdarza nam się wtedy skłonić głowę lub też uczynić znak krzyża. Czy jednak zastanawiamy się, skąd ten obiekt się wziął, jak się znalazł w danym miejscu, jaka jest jego historia? Być może kilka osób zada sobie te właśnie pytania, jednak często bywa tak, że trudno jest uzyskać na nie odpowiedź, bo kapliczka albo też krzyż przydrożny stoi już tak długo, że nikt nie pamięta, kto go postawił i kiedy. Może się zdarzyć, że nie ma już mieszkańców, którzy by znali jego historię i przytoczyli ją. Dlatego warto słuchać i poznawać opowieści o dawnych czasach, które nadal żyją w teraźniejszości, żeby wiedzieć o swoim małym świecie jak najwięcej. Jedną z takich właśnie historii spisał jako wspomnienie dla potomnych w listopadzie 1997 roku Stefan Filipek z Piekar. Dotyczy ona przydrożnego krzyża stojącego w jego rodzinnej miejscowości.