Reklama

Artykuły do tagu: Piekary

Mieszkańcy gminy Wola Krzysztoporska szczepili się w Piekarach
Piekary to kolejna miejscowość na mapie gminy Wola Krzysztoporska, która zorganizowała akcję szczepień, łącząc ją z zabawą integracyjną dla dużych i małych.
Festyny i szczepienia w Parzniewicach, Parzniewiczkach i Piekarach
Już w najbliższy weekend w aż trzech miejscowościach na terenie gminy Wola Krzysztoporska odbywać się będą pikniki połączone z akcją szczepień.
W Poraju i Piekarach powstały place zabaw z siłowniami
Kolejne dwa place zabaw z siłowniami zewnętrznymi - w Piekarach i Poraju - oddano do użytku w grudniu 2020 r. Teraz trzeba tylko poczekać na odpowiednią aurę, która pozwoli korzystać i cieszyć się z nowych obiektów. Przypomnijmy, że na terenie gminy Wola Krzysztoporska jest już 25 takich kompleksów sportowo-rekreacyjnych.
Krzyż w Piekarach świadkiem historii
Przejeżdżając przez różne miejscowości gminy Wola Krzysztoporska, możemy napotkać stojące przy drodze kapliczki czy krzyże. Zdarza nam się wtedy skłonić głowę lub też uczynić znak krzyża. Czy jednak zastanawiamy się, skąd ten obiekt się wziął, jak się znalazł w danym miejscu, jaka jest jego historia? Być może kilka osób zada sobie te właśnie pytania, jednak często bywa tak, że trudno jest uzyskać na nie odpowiedź, bo kapliczka albo też krzyż przydrożny stoi już tak długo, że nikt nie pamięta, kto go postawił i kiedy. Może się zdarzyć, że nie ma już mieszkańców, którzy by znali jego historię i przytoczyli ją. Dlatego warto słuchać i poznawać opowieści o dawnych czasach, które nadal żyją w teraźniejszości, żeby wiedzieć o swoim małym świecie jak najwięcej. Jedną z takich właśnie historii spisał jako wspomnienie dla potomnych w listopadzie 1997 roku Stefan Filipek z Piekar. Dotyczy ona przydrożnego krzyża stojącego w jego rodzinnej miejscowości.
Święto plonów tym razem w Piekarach [JESZCZE WIĘCEJ ZDJĘĆ!]
Tegoroczne dożynki gmina Wola Krzysztoporska świętowała we wsi Piekary. Właśnie stamtąd, a konkretnie sprzed Domu Ludowego, ruszył o godz. 13.40 korowód dożynkowy.
W niedzielę dożynki gminy Wola Krzysztoporska
Tegoroczne Dożynki Gminno-Parafialne gminy Wola Krzysztoporska odbędą się w najbliższą niedzielę, 27 sierpnia w miejscowości Piekary (teren boiska sportowego).
13.07.2017 06:53
90 lat OSP w Piekarach
Mieszkańcy wsi Piekary w gminie Wola Krzysztoporska mieli ostatnio aż dwie okazje do świętowania. Po pierwsze 90 lat istnienia obchodziła tutejsza Ochotnicza Straż Pożarna, po drugie – 9 lipca oficjalnie i uroczyście oddano do użytku zmodernizowany i rozbudowany Dom Ludowy, który służy nie tylko strażakom, ale i Kołu Gospodyń Wiejskich i całej społeczności wsi.
Kolejny Dom Ludowy w gminie wyremontowany
Zakończyła się rozbudowa (i nadbudowa) Domu Ludowego w miejscowości Piekary w gm. Wola Krzysztoporska.
Rozbudują Dom Ludowy w Piekarach
Trwa remont i rozbudowa Domu Ludowego w miejscowości Piekary w gm. Wola Krzysztoporska.
Pierwsze takie spotkanie w Piekarach
(list do redakcji) Z arkuszy szarego papieru wyłaniają się bajkowe chatki, drogi zawsze prowadzące do roztańczonych domków, niczym z prac Nikifora, nad którymi rozpościerają się tęcze. Koty, konie, kolorowe smoki, motyle, bociany czekają na swoich gospodarzy. Barwne i roześmiane twarze „Państwa Piekarów” oraz gromadki ich dzieci. To tylko nieliczne motywy, które pojawiły się na ponad dwudziestu pracach plastycznych dzieci z niewielkiej (ale bardzo starej, bo pochodzącej z XI wieku) wsi Piekary.
Reklama Reklama

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat