Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny, na podstawie wyników badań, stwierdził obecność bakterii grupy coli oraz przekroczoną ogólną liczbę mikroorganizmów. Woda nadaje się do spożycia wyłącznie po jej wcześniejszym przegotowaniu.
Woda & Ogień ® - autentyczne, niezależne, pełne smaku i pozytywnej energii miejsce dla wszystkich, którzy kochają wolność i niepowtarzalny klimat położony w sercu Piotrkowa Trybunalskiego.
Mieszkańcy ul. Garbarskiej w Piotrkowie chcą pomagać czworonogom, ostatnio jednak zauważyli, że miski z wodą, które wystawiają dla zwierząt ciągle znikają.
Przedstawiciele Spółki Piotrkowskie Wodociągi i Kanalizacja informują, że w związku z budową ronda na skrzyżowaniu ulic: Dmowskiego/Żelazna/Armii Krajowej/Górna w środę, 10 lipca w godzinach od 8 do 14 nastąpi przerwa w dostawie wody.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piotrkowie stwierdził obecność bakterii z grupy coli w wodociągu Gorzkowice. Woda nadaje się do spożycia po przegotowaniu. Podjęto już działania, mające na celu przywrócenie jakości wody zgodnej z wymaganiami.
W czwartek wójt gminy Rozprza Janusz Jędrzejczyk oraz wójtowie z Gorzkowic Alojzy Włodarczyk i Łęk Szlacheckich Piotr Łączny podpisali z przedstawicielami rejonowego WOPR w Piotrkowie porozumienie dotyczące wynajmu patroli wodnych na obszarze zbiornika Cieszanowice. Pamiętajmy jednak, że woda zarówno w Zalewie Cieszanowickim, jak i Sulejowskim nie jest przebadana, a więc kąpiemy się tam na własną odpowiedzialność.
Tylko w tym sezonie w Polsce utonęło już ponad 90 osób. Do tragedii dochodzi również w naszym regionie, np. w Zalewie Sulejowskim. Niedawno informowaliśmy o tragedii, do której doszło w Karolinowie w powiecie tomaszowskim. Dlatego policja - choć czuwa - apeluje do kąpiących o rozsądek.
Wszystko wskazuje na to, że tak. Ostatnio upały nie odpuszczają naszego regionu. W wielu gminach pojawia się problem z dostępem do wody, o czym przekonali się m.in mieszkańcy Uszczyna, czy Poniatowa. Gmina Sulejów wydała nawet zakaz podlewania ogródków. Burmistrz Wojciech Ostrowski obecnie czeka na decyzję, gdzie można utworzyć nowe ujęcie wody, bo jak sam twierdzi tak dłużej być nie może.
Fala niebezpiecznych upałów nawiedza ostatnio nasz region i cały kraj. Piotrkowianie mają jednak możliwość schładzania się delikatną wodną mgiełką produkowaną przez kurtyny wodne. Póki co ustawiono je w parku im. św. Jana Pawła II oraz w Rynku Trybunalskim.
Podczas środowej (29 maja) sesji Rady Miasta radni zamierzają zadecydować o przekazaniu Piotrkowskim Wodociągom i Kanalizacji ponad 2 mln zł na powiększenia kapitału zakładowego.