W związku z epidemią i ograniczeniami np. dotyczącymi liczby klientów, którzy mogą jednocześnie przebywać w sklepie, ale też zbliżającymi się świętami większość sieci spożywczych zmienia czas pracy swoich placówek.
Wielki Czwartek rozpoczyna obchody Triduum Paschalnego. Ze względu na rygory sanitarne msze św. i nabożeństwa Triduum Paschalnego w Kościele katolickim, będą sprawowane z ograniczeniem udziału wiernych do pięciu osób. Biskupi zachęcają do uczestnictwa w liturgiach poprzez transmisje i modlitwę w domach.
Ponad 60 proc. Polaków na przygotowania do Wielkanocy przeznaczy od 200 do 500 zł - wynika z raportu „Polaków portfel własny – wiosenne wyzwania”. 23 proc. najmniej zarabiających deklaruje, że w tym roku w ogóle nie zrobi zakupów na Wielkanoc.
Jaka pogoda czeka nas w Wielką Środę i Wielki Czwartek? Czy nadal możemy spodziewać się temperatur powyżej 20 stopni? Zapytaliśmy o to obserwatora przyrody, Zdzisława Cyganiaka.
W odpowiedzi na zalecenia Kurii Łódzkiej, księża z parafii św. Mikołaja Biskupa w Wolborzu odwołali „samochodowe” święcenie pokarmów.
Za kilkanaście dni Wielkanoc. Aby przeciwdziałać rozprzestrzeniającej się epidemii, w Wolborzu świecenie pokarmów odbędzie się w samochodach.
W tym roku nie należy czekać do ostatniej chwili z zakupem jaj na Wielkanoc, może być ich mniej i mogą być droższe - informuje Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz. Izba zaznacza, że od kilku tygodni popyt na jaja jest bardzo duży.
Wielu Polaków uznaje Święta Bożego Narodzenia za najważniejsze w całym roku. Z komercyjnego punktu widzenia są bardziej atrakcyjne nawet dla niewierzących, jednak to Wielkanoc stanowi najważniejsze święto w chrześcijańskim kalendarzu liturgicznym. Święta Wielkanocne to bardzo wyjątkowy czas dla każdej rodziny, gdy wreszcie możemy wspólnie usiąść przy stole i oczyścić umysł z gonitwy myśli. Jednak zbliżająca się Wielkanoc to nie tylko radość i kilka chwil odpoczynku od codziennych spraw, ale również obawa o domowy budżet. Jako naród lubimy hucznie świętować przy każdej nadarzającej się okazji, co później odbija się na naszych portfelach.
Jako najlepszą piosenkę na własny pogrzeb młodzi Brytyjczycy wybierają "When the party is over" Billie Eilish, starsi wolą "My way" Franka Sinatry albo "Time to say goodbye" Andrei Bocellego. Tak wynika z akcji #MyLastSong, czyli „moja ostatnia piosenka” zorganizowanej przez londyńskie Science Museum. W Polsce podczas pochówków najczęściej słychać muzykę klasyczną albo utwory Czesława Niemena, ale zdarza się też disco polo.
Dzielnicowy z Posterunku Policji w Lgocie Wielkiej pomógł znaleźć schronienie bezdomnemu, który od września mieszkał samotnie w lesie. Po interwencji policjanta 61-letni mężczyzna został umieszczony w schronisku dla osób bezdomnych w Radomsku, gdzie otrzymał dach nad głową i ciepły posiłek. Nie spędzi już samotnie świąt.