Stało się. Sejm przegłosował ustawę dotyczącą elektrowni wiatrowych. Dokładnie tak jak głosił projekt, teraz wiatraki będzie można stawiać w odległości nie mniejszej niż 10-krotność długości konstrukcji wraz z wirnikiem i łopatami.
Od lat mieszkańcy gmin naszego powiatu protestują przeciwko kolejnym elektrowniom wiatrowym wyrastającym we wsiach jak grzyby po deszczu. Wkrótce może się okazać, że więcej wiatraków na polskiej ziemi już nie stanie, posłowie PiS chcą ustalenia minimalnej odległości turbin od zabudowań.
Mieszkańcy Kamocinka, Cisowej i Szydłowa w gminie Grabica protestują przeciwko budowie wiatraków w ich okolicy. Wójt Krzysztof Kuliński zapewnia, że będzie zabiegał o interes mieszkańców.
Kolejny wiatrak stanie w okolicach piotrkowskiego lotniska? Taką informację Aeroklubowi Ziemi Piotrkowskiej przekazał komitet społeczny przeciwko budowie elektrowni wiatrowej w Milejowcu.
W Sulejowie pojawią się niebawem wiatraki o wysokości 105 metrów. W sumie ma ich być sześć. To nieco pokrzyżowało plany burmistrza Wojciecha Ostrowskiego.
O to, jak faktycznie wyglądał proces decyzyjny w sprawie wiatraka, zapytaliśmy wójta gminy Wola Krzysztoporska Romana Drozdka.
Sobotnie protesty na piotrkowskim lotnisku zdały się na nic. W nocy stanął wiatrak elektrowni, który według dyrektora Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej, będzie zagrażać bezpieczeństwu lotów.
- Katastrofa jest tylko kwestią czasu – grzmi Jarosław Cempel, dyrektor Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej. Grzmi, bo nieco ponad dwa kilometry od pasa startowego piotrkowskiego lotniska powstaje prawie 100-metrowa elektrownia wiatrowa, która jego zdaniem zagrażać będzie bezpieczeństwu lotów.
Jeśli w pobliżu powstanie wysoka na niemal 100 metrów elektrownia wiatrowa, to najprawdopodobniej obiekt zostanie zamknięty. Właśnie rozpoczęła się budowa wiatraka.
Mieszkańcy czterech sołectw w gminie Gorzkowice protestują przeciwko budowie wiatraków prądotwórczych. Ich zdaniem inwestycja może zagrać zdrowiu, a nawet życiu.