- Już 17 osób zmarło z powodu ustawy dezubekizacyjnej, gdy ludzie dostają decyzję z Zakładu Emerytalno-Rentowego MSW po prostu tracą przytomność i często już jej nie odzyskują, to wina polityków Prawa i Sprawiedliwości - twierdzi Andrzej Rozenek, działacz Sojuszu Lewicy Demokratycznej, który spotkał się wczoraj z piotrkowianami. W spotkaniu, które odbyło się w Domu Nauczyciela wziął udział również m.in. były szef Wojskowych Służb Informacyjnych Marek Dukaczewski.
Rada Miasta Piotrkowa Trybunalskiego podjęła uchwały w sprawie zmian nazw dwóch ulic: „9-go Maja” otrzymała nazwę „9 Maja 1950” oraz ul. „Lucjana Rudnickiego” otrzymała nazwę „Leszka Białego”.
Prezydenci, burmistrzowie, wójtowie, starostowie i marszałkowie województw stracą asystentów i doradców.
Gorące politycznie lato w naszym kraju to temat wtorkowego wydania magazynu Magiel. Prowadzący zadali dość ogólne pytanie: kto ma rację?
Prezydent Andrzej Duda podjął w poniedziałek decyzję o zawetowaniu dwóch ustaw - o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Pytamy posłów z regionu jak oceniają decyzję głowy państwa.
W związku z tzw. ustawą wiatrakową samorządowcy muszą uchwalić nowe plany zagospodarowania przestrzennego, chcą to zrobić m.in. samorządowcy z gminy Wola Krzysztoporska.
Posłowie Kukiz'15 przygotowali projekt ustawy dotyczącej zniesienia zakazu picia alkoholu "pod chmurką".
Niewiele ponad dwa miesiące mają samorządy na usunięcie nazw upamiętniających komunizm lub inny system totalitarny. Czy w Piotrkowie jest co usuwać?
Nowe prawo weszło w życie, trzeba więc zmienić nazwy ulic. A konkretnie dwóch. Chodzi o ustawę o zakazie propagowania komunizmu. W Tomaszowie w związku z tym muszą zostać zmienione dwie nazwy. W przeciwnym razie, zgodnie z art. 3 ustawy, Urząd Wojewódzki wyda zarządzenie zastępcze i sam zdecyduje o ich nowej nazwie.
Od 25 grudnia już nikt bez naszej wyraźnej zgody nie będzie mógł nas zamęczać ofertami przez telefon. Będzie też więcej czasu na zwrot rzeczy kupionej przez Internet.