Urząd Miasta przypomina, że 31 sierpnia br. mija termin złożenia (w celu weryfikacyjnym) ponownego wniosku o zawarcie umowy najmu z miastem na lokal mieszkalny lub socjalny.
W czwartek w Urzędzie Miasta zebrali się członkowie Komisji ds. Budżetu Obywatelskiego, którzy opiniowali wszystkie projekty. Z 15 pomysłów, 3 zostały ocenione negatywnie, a z jednego pomysłodawca zrezygnował sam. Jednym z odrzuconych projektów jest ten dotyczący zagospodarowania piotrkowskiej wieży ciśnień.
W środę projektant przebudowy hali Relax firma Kowalczyk Architekci podpisał umowę na realizację pierwszego etapu inwestycji. Wkrótce swoje podpisy na dokumencie złożą przedstawiciele miasta.
Po wielu tygodniach wreszcie można dodzwonić się do budynków Urzędów Miasta przy Pasażu Rudowskiego i Szkolnej. Systematycznie mają być wznawiane połączenia w kolejnych jednostkach podlegających magistratowi.
Trwają prace związane z przywróceniem telekomunikacji w Urzędzie Miasta w Piotrkowie Trybunalskim. Jest szansa, że niebawem sytuacja związana z wyłączonymi numerami wróci do normy i wszyscy, którzy chcą swoją sprawę załatwić telefonicznie znów będą mieli taką możliwość.
Coraz mniej bezrobotnych w Piotrkowie i powiecie. Pod koniec czerwca w Powiatowym Urzędzie Pracy zarejestrowanych zostało 3909 bezrobotnych, z czego 2059 osób z samego Piotrkowa. Jest to ponad 150 osób mniej niż pod koniec ubiegłego roku. Stopa bezrobocia w Piotrkowie obecnie wynosi 5,8%, zaś w powiecie 6%.
Kolorowa Lokomotywa już po raz szósty wyrusza w podróż po województwie łódzkim. Podobnie jak w latach poprzednich udział w projekcie weźmie kilka tysięcy dzieci w wieku 7-12 lat z 14 ośrodków kultury regionu łódzkiego.
Mieszkańcy bloku przy ul. Sygietyńskiego chcą wykupić lokale, w których mieszkają od lat, a które są własnością piotrkowskiego TBS-u. Ich zdaniem prezydent miasta blokuje sprzedaż. - Chcemy pomóc mieszkańcom, ale prawo nam na to nie pozwala - zapewniają magistraccy urzędnicy.
Przeszło 300 dzieci wzięło udział w wielkim finale drugiej edycji „Lokomotywą po wiedzę” – projektu ekologiczno-artystycznego dla dzieci z województwa łódzkiego, który odbył się w minioną sobotę, 9 czerwca w Łódzkim Domu Kultury. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem sprawował marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień. Projekt został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
Zdalnie sterowane kosiarki dbają o wygląd bełchatowskich trawników. Urządzenia radzą sobie nawet w trudnych warunkach, a praca wykonywana jest zdecydowanie szybciej.