Wkrótce może okazać się, że mieszkańcy Piotrkowa nie będą mogli korzystać z przychodni zarządzanych przez powiat piotrkowski. Tak wynika z wypowiedzi starosty Stanisława Cubały podczas środowej sesji Rady Powiatu.
W okresie zimowym, zwłaszcza kiedy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera stopni Celsjusza, w naszym kraju rozpoczyna się intensywny sezon grzewczy. Wzmożone i często nieprawidłowe, bezfiltrowe spalanie węgla, drewna, a nawet śmieci, brak wiatru, a nawet mgła przyczyniają się do powstawania smogu. Jak skutecznie chronić się na co dzień przed szkodliwym wpływem tego zjawiska na nasze zdrowie?
W Łódzkim Domu Kultury dzieci i młodzież z województwa łódzkiego ponownie rozpoczęły przygodę z projektem "Lokomotywą po wiedzę". Tegoroczna edycja tego ekologiczno-artystycznego przedsięwzięcia edukacyjnego, obejmującego przeszło 100 spotkań i warsztatów między innymi z zakresu teatru i recyklingu, potrwa do 14 maja bieżącego roku. W uroczystej inauguracji projektu wziął udział marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień.
Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, TBS-y, a także samorządy mogą zgłaszać się do Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego i Alior Banku, po pieniądze na ogrzewanie swoich budynków. Obie instytucje w obecności przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego na czele z Witoldem Stępniem (marszałkiem województwa łódzkiego) podpisały umowy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego na obsługę 80 mln zł.
Od stycznia każdy podatnik VAT jest zobowiązany do przekazywania informacji podatkowych w formie elektronicznej za pomocą jednolitych plików kontrolnych. Plik JPK to zestaw informacji o zakupach i sprzedaży, który wynika z ewidencji VAT za dany okres. Dotąd używali go tylko właściciele dużych, średnich i małych przedsiębiorstw, teraz obowiązek został rozszerzony na każdego podatnika.
Zanim w Piotrkowie ruszy park handlowy firm Castorama i Agata Meble przebudowana zostanie infrastruktura drogowa w rejonach ulic: Dworskiej, Sikorskiego, Zawodzie i Folwarcznej. Miasto podpisało z inwestorami porozumienie w tej sprawie.
Seniorzy, dzieci i kobiety w ciąży są wyjątkowo narażeni na szkodliwe działanie smogu. Wzrost ciśnienia tętniczego krwi, wystąpienie niedokrwiennego udaru mózgu, zawał mięśnia sercowego, obturacyjne zapalenie oskrzeli, astma czy uszkodzenie płodu to tylko niektóre ze szkód zdrowotnych, jakie w organizmie człowieka wywołują substancje toksyczne, które zawiera zanieczyszczone powietrze. Oddychanie zanieczyszczonym powietrzem jest przyrównywane do wypalenia od 5 do 6 papierosów dziennie.
Zaparkowanie samochodu w okolicach Urzędu Miasta przy Szkolnej graniczy z cudem. Problem trwa od lat. Być może komunikacyjny koszmar wkrótce się skończy, władze miasta rozpatrują bowiem możliwość postawienia przy budynku magistratu... piętrowego parkingu.
W Polsce oddychamy najbardziej zanieczyszczonym powietrzem w Europie. W związku z tym częściej chorujemy i wcześniej umieramy. Uważa się, że w województwie łódzkim przez zatrute powietrze żyjemy przeciętnie około 10 miesięcy krócej.
Masz do załatwienia ważną sprawę w urzędzie i nie wiesz, od czego zacząć? Wystarczy w Biuletynie Informacji Publicznej gminy Wola Krzysztoporska odszukać tzw. kartę usługi i sprawdzić, co po kolei należy zrobić. Na stronie dostępne są także wzory potrzebnych wniosków.