Advertisement

Zamontowano 20 czujników jakości powietrza w Piotrkowie

Czwartek, 25 października 201831
- Od kilku dni w Piotrkowie działa 20 czujników jakości powietrza. Rozlokowane są na obszarze całego miasta i rejestrują stężenie pyłów zawieszonych PM2.5 oraz PM10 (tzw. smog). Dodatkowo czujniki rejestrują takie parametry, jak: aktualna temperatura, wilgotność względna powietrza oraz ciśnienie atmosferyczne – informuje piotrkowski Urząd Miasta.
piotrkow.plpiotrkow.pl

- Dotychczas funkcjonowała jedna stacja ustawiona przez ochronę środowiska na Krakowskim Przedmieściu, więc informacje o stanie jakości powietrza były niemiarodajne. Nowe czujniki pojawiły się w różnych rejonach, dlatego teraz otrzymujemy rzetelny obraz czystości powietrza – wyjaśnia Jarosław Bąkowicz, kierownik Biura Prasowego UM.

 

Jak zapowiada magistrat sytuacja ma być monitorowana na bieżąco. Z badań prowadzonych przez czujniki w ubiegłym tygodniu wynika, że na razie nad Piotrkowem jest czyste powietrze.

 

Każdy z mieszkańców może na bieżąco śledzić stan jakości powietrza poprzez stronę www.airly.eu oraz aplikację mobilną na smartfony Airly.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

2


Advertisement
Advertisement

Komentarze (31)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)05.11.2018 08:08

Lepiej zamontować czujniki mierzące poziom hałasu jak lata ta krowa z lotniska nad miastem. Jeśli chodzi o stan powietrza to niech szanowna straż miejska ruszy swe ..... i pojeździ po ulicach gdzie w danym dniu odbierane są odpady selektywne. Szybko można się wtedy zorientować kto kopci śmieci w piecu, bo wystawiony jest tylko popiół i szkło bo tego już w nie da sie spalić, a plastik i inne odpady idą w komin - masakra. Nie rozumiem takich Januszy i tak płaci za odbiór a pali śmieci w piecu i jedyne co ma to syf na podwórku i piec do czyszczenia bo ciepła raczej słabo.

21


xx ~xx (Gość)25.10.2018 18:13

Osiedle Sadowa. Tutaj nie potrzeba czujników. Wystarczy nos wieczorem. Często nie można oddychać, taki smród spalenizny.

90


gość ~gość (Gość)25.10.2018 20:13

Na Wierzejach zimą czujniki się przegrzeją

91


gość ~gość (Gość)25.10.2018 14:13

Bardzo dziękuję za tą informację.
Byłem ciekaw która aplikacja pokazuje te czujniki.
Myślę że w naszym Piotrkowie nie będziemy musieli zakładać maseczek jak w wielkich miastach Azji.

32


niusłik ~niusłik (Gość)25.10.2018 20:44

Ta mapa idealnie potwierdza pewną teorię. Wpiszcie w wyszukiwarce : "Dlaczego wschodnie dzielnice europejskich miast są uważane za gorsze"

41


XXr ~XXr (Gość)27.10.2018 12:11

a gdzie mogę pod.... sOmsiada który za każdym razem gdy rozpala to zakopci dwa kilometry kwadratowe w koło komina?

10


Witek ~Witek (Gość)26.10.2018 09:59

Przemysłu w mieście nie macie a narzekacie na smog,kiedyś były zakłady pracy i smogu nie było ale media nic nie wspomną o opryskach na niebie każdego dnia ile syfu rozpylają a ile samolotów na Polska na dobę przelatuje i gdzie to wszystko opada jak nie na ziemię a każdy palenia w piecu się czepia. W urzędach czujki zamontować to dopiero się okaże ile smogu emitują urzędasy

33


Krakus ~Krakus (Gość)25.10.2018 15:47

"Z badań prowadzonych przez czujniki w ubiegłym tygodniu wynika, że na razie nad Piotrkowem jest czyste powietrze."
Przecież to jest jakaś kpina, w zeszłym tygodniu czujniki non stop były czerwone i pokazywały przekroczenie norm "tylko" o 200-300%...

52


pielęgniarka ~pielęgniarka (Gość)25.10.2018 21:13

Starówka żąda przyłączenia do miejskiego c.o.! Mamy XXI wiek a my palimy w piecach! Ile jeszcze?

31


drogowiec ~drogowiec (Gość)26.10.2018 09:15

A PEUK ktoś monitoruje?

31


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat