Uczniowie, którzy w maju przystąpili do egzaminów maturalnych poznali dziś wyniki swoich prac. Z piotrkowskich szkół ponadgimnazjalnych świadectwa dojrzałości odebrało ponad 1300 abiturientów.
Piotrków oraz powiat piotrkowski wypadł w gimnazjalnym teście gorzej niż podstawówki w sprawdzianie kończącym pierwszy etap edukacji – tak wynika z raportu Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi.
W tym roku test gimnazjalny składał się z trzech części. Tradycyjnie dwie pierwsze to humanistyczna i matematyczno-przyrodnicza. Nowością w tym roku był test z języka obcego. Traktowany był jednak… “testowo” i przez kolejne dwa lata nie będzie brany pod uwagę podczas przyjęć uczniów do szkół ponadgimnazjalnych.
Odebranie piotrkowskim szkołom Rawita uprawnień szkoły publicznej sugeruje piotrkowska delegatura Kuratorium Oświaty. Adresatem sugestii jest KO w Łodzi, bo to tam zostanie podjęta ostateczna decyzja. Trafiły tam już protokoły kompleksowej kontroli Rawity przeprowadzone przez wizytatorów z Piotrkowa.
Do piotrkowskiej delegatury Kuratorium Oświaty docierają kolejne niepokojące sygnały na temat poziomu nauczania w niepublicznych szkołach Rawita w Piotrkowie.
Studenci i pracownicy największych wrocławskich uczelni zawitali wczoraj do Piotrkowa, gdzie na placu Pofranciszkańskim, na zainscenizowanym wrocławskim rynku, zachęcali uczniów piotrkowskich szkół do studiowania we Wrocławiu.
Szkolenie Karate Goju-ryu
Uczniowie Gimnazjum Nr 4 w Piotrkowie z okazji Dnia Ziemi zasadzili pod murami szkoły symboliczne drzewko.
Bo już mają własne mundury, bo do zawodu są lepiej przygotowani niż rówieśnicy, bo być w takiej szkole jest cool. Uczniowie klasy policyjnej w Bełchatowie różnie tłumaczą swój wybór. Liczba gimnazjalistów, którzy w tym roku zdecydowali się pójść ich śladem, zaskakuje nawet policjantów.
Coraz więcej trzynastoletnich matek w Piotrkowie, chociaż mówi się o coraz większej świadomości młodych ludzi i łatwym dostępie do wiedzy (często z Internetu). Jak w piotrkowskich szkołach realizowany jest przedmiot wychowanie do życia w rodzinie? Czy to spełnianie kryterium kuratorium, naiwne pogadanki czy cenne rady na dorosłe życie?
To zupełnie nowatorski pomysł. W Piotrkowie powstaje pierwszy Uniwersytet Dzieci i Młodzieży.
Studentem Uniwersytetu może zostać każdy kto jest uczniem szkoły podstawowej lub gimnazjum. Zajęcia prowadzone będą w dwóch grupach wiekowych od 7 do 10 oraz od 11 do 14 lat. Inauguracja zajęć planowana jest na 5 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie. Mali studenci będą uczestniczyć w wykładach i ćwiczeniach prowadzonych głównie przez kadrę akademicką oraz znane postaci ze świata sztuki i polityki.