Za jedyne 1,70 zł każdy rodzic może, wchodząc na odpowiednią stronę internetową, sprawdzić, czy jego dziecko, wychodząc rano do szkoły, na pewno do niej trafiło. Każdy rodzic może też w każdej chwili sprawdzić frekwencję i oceny swojej pociechy. W niektórych piotrkowskich szkołach wprowadzono już dzienniki elektroniczne.
Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie zdecydowała o wszczęciu dochodzenia w sprawie prywatnych szkół Rawita (gimnazjum i liceum) w Piotrkowie. Śledczy sprawdzą, czy doszło w tych szkołach do fałszerstwa dokumentów, w tym arkuszy ocen, i poświadczenia nieprawdy. Dokumentacja w sprawie przekazana została policji, której prokuratura poleciła niezwłoczne przygotowanie materiału dowodowego.
Parlament studentów staje w obronie żaków z Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.
- Ogromnym szokiem i zaskoczeniem było dla władz uczelni pismo Pani Minister Kudryckiej o wszczęciu postępowania w sprawie cofnięcia pozwolenia na utworzenie największej, z 15-letnią historią, niepublicznej uczelni w Polsce. Uczelni, która decyzją tej samej Pani Minister kilka miesięcy temu za osiągnięcia naukowe i zdobywanie kolejnych uprawnień otrzymała status Akademii dołączając do grona nielicznych, prestiżowych Akademii w kraju - czytamy w oświadczeniu prof. dr hab. Andrzeja Nowakowskiego, Rektora Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.
Resort szkolnictwa wyższego stawia pod ścianą łódzką Akademię Humanistyczno-Ekonomiczną. Jeśli uczelnia nie zlikwiduje kilkudziesięciu swoich ośrodków, w których nielegalnie kształci studentów, sama zniknie z uczelnianej mapy Polski. O swój los drży ponad 30 tysięcy studentów łódzkiego giganta, największej prywatnej uczelni w kraju.
Czy w prywatnych szkołach Rawita (gimnazjum i liceum), które mają uprawnienia szkoły publicznej, fałszowano dokumenty, na przykład arkusze ocen? Takie podejrzenia ma Kuratorium Oświaty i właśnie poinformowało o nich Prokuraturę Rejonową w Piotrkowie.
Po raz kolejny pełnoletni uczniowie, rodzice lub opiekunowie uczniów niepełnoletnich mogą ubiegać się o pomoc w charakterze socjalnym. Na ostatniej sesji piotrkowskiej Rady Miasta uchwalono nowe progi dochodowe i sposób obliczania zasiłków. W efekcie potrzebujący uczniowie dostaną większe stypendia.
Uczniowie, którzy w maju przystąpili do egzaminów maturalnych poznali dziś wyniki swoich prac. Z piotrkowskich szkół ponadgimnazjalnych świadectwa dojrzałości odebrało ponad 1300 abiturientów.
Piotrków oraz powiat piotrkowski wypadł w gimnazjalnym teście gorzej niż podstawówki w sprawdzianie kończącym pierwszy etap edukacji – tak wynika z raportu Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi.
W tym roku test gimnazjalny składał się z trzech części. Tradycyjnie dwie pierwsze to humanistyczna i matematyczno-przyrodnicza. Nowością w tym roku był test z języka obcego. Traktowany był jednak… “testowo” i przez kolejne dwa lata nie będzie brany pod uwagę podczas przyjęć uczniów do szkół ponadgimnazjalnych.
Odebranie piotrkowskim szkołom Rawita uprawnień szkoły publicznej sugeruje piotrkowska delegatura Kuratorium Oświaty. Adresatem sugestii jest KO w Łodzi, bo to tam zostanie podjęta ostateczna decyzja. Trafiły tam już protokoły kompleksowej kontroli Rawity przeprowadzone przez wizytatorów z Piotrkowa.