Wyniesienie ponad płytę Rynku Trybunalskiego zarysu ratusza, popularnie zwanego po prostu "murkiem" chyba po raz pierwszy w ubiegłym roku tak wyraźnie pokazało, że nawet największa, obwarowana unijnymi wymogami inwestycja, może napotkać na dodatkowe koszty i komplikacje. Ile jeszcze takich "kwiatków" wyrośnie na Trakcie? Takich... jak choćby konieczność wykupienia od Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Piotrkowie ulicy POW?
Petenci odwiedzający Urząd Pracy w Bełchatowie z niedowierzaniem kręcą głowami. Powody? Przeciekający dach, sypiący się na głowy tynk odpadający z sufitu, zamknięte toalety. Podczas odwilży lub deszczu na korytarzu ostatniego piętra trzeba się przedzierać slalomem pomiędzy ustawionymi wiaderkami. Wszystko dlatego, że nie wiadomo kto ma dokonać remontu.
Bezpieczne przejścia przez autostradę A1 będą miały zwierzęta leśne i żaby, ale mieszkańcy przeciętej krajową jedynką ulicy Słowackiego w Piotrkowie, już nie.
Akt oskarżenia w sprawie byłego wiceprzewodniczącego piotrkowskiej Rady Miasta Tomasza S. trafił już do Sądu Rejonowego w Piotrkowie. Przypomnijmy, że oskarżony jest o przywłaszczenie z kasy komisji zakładowej NSZZ Solidarność, w Miejskim Zakładzie Gospodarki Komunalnej, blisko 33 tys. złotych.
Pod dużym znakiem zapytania stanęła budowa kompleksu rozrywkowego na terenach byłej Huty Szkła Kara w Piotrkowie. Amerykański inwestor Dawid Hartley miał w tym miejscu postawić m.in. kasyno. Pozytywną decyzję w tej sprawie wydała już wcześniej Rada Miasta, ale na przeszkodzie stanęły inne okoliczności.
Zaniedbania w sprawie budowy kładki pieszo-jezdnej nad krajową jedynką w ciągu ulicy Słowackiego zarzuca prezydentowi radny Andrzej Czapla. Jego zdaniem pewne decyzje w tej sprawie już zapadły i teraz to już przysłowiowa "musztarda po obiedzie".
Na dobrowolne poddanie się karze zdecydował się Tomasz S., były wiceprzewodniczący Rady Miasta w Piotrkowie. W ostatnią środę niedawny radny Prawicy Razem zgłosił się w Prokuraturze Rejonowej i uzgodnił wysokość kary z prokuratorem. Śledczy nie podają jednak, w jakiej wysokości ją ustalono.
Piotrków sportem stoi. Rokrocznie miasto wspiera finansowo piotrkowskie kluby sportowe, niektóre bardziej, inne mniej. Od 2009 roku zmieniły się zasady przyznawania dotacji na rozwój sportu. Co to oznacza dla zarządów klubów? Podobno kłopoty i trudności. - Piotrków jest bardzo mocny, jeśli chodzi o sport, i trzeba przyznać, że na sport dużo pieniędzy się w naszym mieście przeznacza, bo warto. Warto w to inwestować, zresztą są tego wyniki – mówi Piotr Stępień, dyrektor AKS.
11 nowych parkomatów już pojawiło się na ulicach Piotrkowa. Wszystko to związane jest z powiększeniem od 1 marca strefy płatnego parkowania. Do tej pory parkomatów było 15, teraz jest ich 26.
Ciężkie będzie życie kierowców podróżujących drogami województwa łódzkiego. Jak nie trafią na korki w samej Łodzi, to na objazd pod Bełchatowem, Sieradzem lub Wieluniem. Ale takich miejsc, gdzie częściej będą stać niż jechać, będzie zdecydowanie więcej. Przedstawiamy mapę rozbudowy oraz remontów dróg krajowych i wojewódzkich, które już są wykonywane lub wkrótce się rozpoczną.