Ośrodek Edukacji Artystycznej MOK w Piotrkowie zorganizował Hannie Tazbir, uczestniczce Klubu Seniora, wieczór autorski. Wydarzenie odbędzie się 22 listopada o godzinie 18.00. Imprezie towarzyszyć będzie występ zespołu wokalnego Senior Ewki.
W sobotę, punktualnie o 18, w kościele farnym w Piotrkowie rozległo się 9 uderzeń dzwonu Władysława III Warneńczyka. Było to symboliczne uczczenie rocznicy śmierci władcy Polski, ale też element obchodów stulecia odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Dzwon będzie bił codziennie o 18.
Ten dzień dla większości Polaków oznaczał olbrzymią radość – kraj odzyskiwał niepodległość. Odzyskiwał, bo nadal trzeba było o nią walczyć. Ale 11 listopada 1918 roku myślano tylko o tym, że po latach zaborów Polska ponownie pojawi się na mapach Europy i świata.
Obietnice i zapowiedzi pojawiły się już w 2016 roku. W drugiej połowie 2017 miała ruszyć budowa. W 2018 park handlowy w Al. Sikorskiego miał być gotowy. Czy Castorama w Piotrkowie w ogóle powstanie?
Większości z nas lokalizatory GPS kojarzą się wyłącznie z nawigacją samochodową. Jednak obecnie, to tylko jedno z możliwych zastosowań, tego niezwykle praktycznego urządzenia! Jesteście ciekawi w jakich codziennych sytuacjach możecie z niego skorzystać?
Krzysztof D., prezes spółki, która użytkuje wyrobisko po byłej kopalni piasku w gminie Moszczenica, usłyszał prokuratorskie zarzuty.
Starostwo Powiatowe w Piotrkowie wzbogaciło się o trzy nowe defibrylatory. W poniedziałek zorganizowane zostało szkolenie dla pracowników, by poznali zasady udzielania pierwszej pomocy. Koszt nowych urządzeń to około 12 tys. zł.
Piknik historyczny to kolejny element obchodów 550. rocznicy Parlamentaryzmu RP, które w piątek rozpoczęły się w Piotrkowie Trybunalskim. Na płycie Rynku Trybunalskiego swoje umiejętności prezentowali przedstawiciele kilku grup rekonstrukcyjnych. Każdy mógł spróbować na przykład postrzelać z łuku.
Spotkanie poświęcone Władysławowi Reymontowi odbyło się w zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Szydłowie, które nosi imię tego wybitnego noblisty.
Obecność bakterii grupy coli wykryto w dwóch próbkach wody pobranych z wodociągu Kleszczów. Według komunikatu Państwowego Inspektora Sanitarnego w Bełchatowie (z 28 września) "woda nadaje się do spożycia, kąpieli noworodków, mycia zębów, owoców i warzyw spożywanych na surowo oraz mycia naczyń po wcześniejszym przegotowaniu (min. przez 2 minuty) i pozostawieniu do ostudzenia bez gwałtownego schładzania".