Piotrkowska delegatura konserwatora zabytków zostanie zlikwidowana

Strefa FM Środa, 05 grudnia 201829
Piotrkowska delegatura Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Łodzi z dniem 1 stycznia 2019 roku zostanie zlikwidowana.
fot. archiwum ePiotrkow.plfot. archiwum ePiotrkow.pl

- Decyzja dotycząca likwidacji delegatur WUOZ motywowana jest brakiem efektywności działania rozproszonej struktury organizacyjnej. Dotychczasowa struktura powodowała między innymi: nieefektywne wykorzystanie czasu pracy przez poszczególnych pracowników, brak stałego i skutecznego nadzoru nad pracownikami, brak możliwości wdrożenia systemu zastępstw, zakłócenia w przepływie informacji, niejednolitą linię orzeczniczą oraz brak ujednoliconych procedur i standardów wykonywania zadań - wyjaśnia Elżbieta Węgrzynowska, rzecznik prasowy wojewody łódzkiego.


Jak podkreśla przedstawicielka Urzędu Wojewódzkiego, zmiana struktury organizacyjnej Urzędu Ochrony Zabytków w Łodzi przyniesie wiele korzyści zarówno finansowych, jak i kadrowo-organizacyjnych, w tym m.in.: obniżenie kosztów wynajmu pomieszczeń oraz kosztów dostaw usług, możliwość wygenerowania oszczędności w funduszu pałac, racjonalizację obciążenia pracą poszczególnych stanowisk pracy w WUOZ, możliwość wdrożenia systemu zastępstw, poprawienie skuteczności zarządzania WUOZ i planowania działań oraz możliwość wyeliminowania konfliktu interesów.

POLECAMY


Zainteresował temat?

6

3


Komentarze (29)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)05.12.2018 21:45

Następny MOPR, chodzą jak chcą bez żadnego nadzoru

54


gość ~gość (Gość)05.12.2018 19:14

Ludzie opamiętajcie się.To zła zmiana wraca centralizacja.A gdyby nie konserwator wiele zabytków by nie było lub zostałyby zeszpecone.Teraz mamy za swoje ,bedzie trzeba w Łodzi i tak formalności załatwiać.Szkoda fachowców.

88


gość ~gość (Gość)05.12.2018 23:47

Coraz większa wiocha. Przecież w Piotrkowie nie ma zabytków, to po co potrzebna delegatura?

512


Kukizowiec ~Kukizowiec (Gość)05.12.2018 20:16

To dobra informacja - może skończą się wreszcie wyburzenia na obszarze Starego Miasta i pozwolenie na budowy Biedronek.

134


gość ~gość (Gość)07.12.2018 16:34

Może wreszcie dostaniemy zgodę na łącznik szkoły z salą gimnastyczną

23


konserwatystka ~konserwatystka (Gość)06.12.2018 08:51

To co robi konserwator zabytków to jest ochrona dziedzictwa historycznego i kulturowego. Jeśli ktoś tego nie rozumie, to nie zrozumie. Świadomość inwestorów i urzędników w tej materii jest bardzo słaba. Z nieuctwa i lenistwa są w stanie lekką ręką zaprzepaścić dorobek wielu lat naszych przodków. Spójrzmy na te wytwory współczesnej architektury, które powstają dookoła nas. Przykładem wybujałej fantazji może tu być dom naszego prezydenta, który nie wiedzieć czemu wyłożył sobie elewację kafelkami z piaskowca. Jeszcze kilka lat wczesnej pewnie wyłożyłby sobie tłuczonymi talerzykami. Przy takim wyczuciu estetyki naszych włodarzy aż boję się pomyśleć jak będzie wyglądał Piotrków za kilkanaście lat. Brak szacunku dla ładu architektonicznego niczego dobrego nie wróży. Szkoda tych ludzi, których się wyrzuca z pracy tutaj na miejscu, mających dużą wiedzę terenową i wyczucie wagi spraw. To wielka strata dla Piotrkowa. To również strata miejsc pracy i wyprowadzenie pieniędzy z miasta.

109


Piotr Piotrranga05.12.2018 23:32

Nie ma powodów do radości!!!!!!
Przepisy dotyczące zabytków pozostają BEZ ZMIAN!!!
Różnica jest taka, że inwestor zainteresowany zabytkiem będzie musiał jeździć do Łodzi zamiast załatwić sprawę w Piotrkowie.
Podejście do interesanta w Łodzi nie musi być lepsze niż w PT-city - to kwestia ludzka nie przepisów.
Fakty są takie, że wojewoda zabrał z Piotrkowa etaty opłacane z budżetu państwa!
O tyle mniej będzie pieniędzy będzie w mieście. Czyli nie ważne która partia rządzi i tak etaty są przenoszone do dużych miast kosztem mniejszych.
Ponieważ mamy świeżo upieczonego posła z partii rządzącej czyli pana Lorka więc na adres posła Lorka wyślę zapytanie jak to się ma do "zrównoważonego rozwoju" z uwzględnieniem małych miast takich jak Piotrków. Zachęcam do przyłączenia się: Grzegorz.Lorek@sejm.pl

123


Danusia z okolic Gomulina ~Danusia z okolic Gomulina (Gość)06.12.2018 08:00

no właśnie a w kościele w Gomulinie to zamalowali fresk na suficie co miał ponad sto lat

83


gość ~gość (Gość)06.12.2018 09:14

W Mierzenie na kościele właśnie teraz zimową porą są wymieniane fugi!!! Identyczna sytuacja była w tamtym roku. Czy to nie jest przypadkiem wyrzucanie pieniędzy w błoto? Co na to konserwator zabytków. Gdzie jest jakaś kontrola.

64


Gośść ~Gośść (Gość)05.12.2018 22:28

Następne do likwidacji archiwum państwowe

15


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat