11 listopada (poniedziałek) po raz piętnasty odbył się w kościele Jezuitów finał Konkursu Recytatorskiego Rzeczpospolita Niepodległa.
Ten dzień dla większości Polaków oznaczał olbrzymią radość – kraj odzyskiwał niepodległość. Odzyskiwał, bo nadal trzeba było o nią walczyć. Ale 11 listopada 1918 roku myślano tylko o tym, że po latach zaborów Polska ponownie pojawi się na mapach Europy i świata.
Ksiądz Ireneusz Bochyński, decyzją Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego został odwołany z funkcji rektora kościoła Akademickiego Panien Dominikanek.
Bezmyślność złodziei nie zna granic. Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy dla chęci zysku notorycznie kradli miedziane elementy linii energetycznej na odcinku kolejowym między Babami a Piotrkowem. W sumie PKP straty wyceniły na około 40 tysięcy złotych.
Gdzie w Piotrkowie były kina Bagatela i Luna, a gdzie działało Apollo i Bałtyk? Kiedy piotrkowianie po raz pierwszy obejrzeli udźwiękowiony film?
Tablica upamiętniająca 750-lecie Piotrkowa Trybunalskiego zniknęła z jednej z zabytkowych kamienic w Rynku Trybunalskim.
Spoglądając na najstarsze piotrkowskie nagrobki, można się sporo dowiedzieć o naszym mieście, szczególnie w towarzystwie przewodnika. Przed nami ostatni spacer po Piotrkowie organizowany przez Centrum Informacji Turystycznej.
Piotrkowski cmentarz wojenny kryje wiele tajemnic. O jego historii będzie można posłuchać podczas kolejnego spaceru miejskiego, który odbędzie się już jutro.
Nie będzie kasacji wyroku dla Agnieszki D., byłej dyrektorki w Szkole w Moszczenicy.
W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Mediacji każdy będzie mógł odwiedzić KMP w Piotrkowie i uzyskać pomoc osób, które podpowiedzą nam jak w alternatywny sposób rozwiązać konflikt lub spór.