W PRL-u przy większych zakładach pracy funkcjonowały szkoły zawodowe, które kształciły przyszłych pracowników. Uczniowie oprócz teorii zdobywali też wiedzę praktyczną i zarabiali pierwsze pieniądze. Po zmianie ustroju, likwidacji zakładów państwowych i zmianie nastawienia rządzących, zawodówki znikały z mapy oświatowej kraju. Konsekwencją tego był fakt, że w firmach zaczynało brakować fachowców. Znaleziono antidotum: system dualny taki jaki od lat funkcjonuje za naszą zachodnią granicą. Kształcenie zawodowe tak, ale „zawodówek” jednak nie będzie, zastąpią je szkoły branżowe.
Coraz więcej szkół podejmuje decyzję o wprowadzeniu zakazu używania telefonów komórkowych przez uczniów. Nie tylko na lekcjach.
Ostatnia narada z dyrektorami szkół i przedszkoli przed rozpoczęciem roku szkolnego odbyła się w piotrkowskim magistracie. Głównym tematem spotkania była oczywiście reforma edukacji.
Jak oznakowane są drogi w okolicach szkół w powiecie piotrkowskim i czy przejścia dla uczniów są widoczne dla kierowców - sprawdzili pracownicy Biura Ruchu Drogowego wraz z funkcjonariuszem policji.
Choć jeszcze pod koniec lipca piotrkowski magistrat informował, że 7 nauczycieli zatrudnionych na podstawie mianowania lub czas nieokreślony straci pracę, dziś kierownik Referatu Edukacji informował na antenie Strefy FM, że pracy nie straci nikt.
Zarząd Powiatu Piotrkowskiego zatwierdził na stanowisku dyrektorów, wybranych w trybie konkursowym, trzech szefów placówek oświatowych, prowadzonych przez samorząd powiatowy.
Do 21 czerwca gimnazjaliści (wkrótce absolwenci) muszą wybrać szkołę ponadgimnazjalną, do której chcieliby uczęszczać od nowego roku szkolnego. Każdy może wybrać maksymalnie trzy placówki.
„Tu byli moi bliscy, tu jestem ja - śladami naszych przodków” to projekt skierowany do szkół podstawowych, związany z obchodami 800-lecia naszego miasta. Właśnie podsumowano pierwszy etap przedsięwzięcia, którego koordynatorem jest Szkoła Podstawowa nr 11 w Piotrkowie.
Czwartek to pierwszy dzień matur. Na pierwszy ogień egzaminacyjnego maratonu idzie język polski.
Po raz pierwszy Urząd Miasta w Tomaszowie organizuje „Legalne Wagary". Akcja skierowana jest do publicznych szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Pomysł powstał z inicjatywy członków Rady Kultury działającej przy prezydencie miasta. Każdy uczeń, który weźmie udział w zabawie, ma szansę otrzymać bilet na koncert Ewy Farnej, który odbędzie się w Tomaszowie Mazowieckim 21 marca. - Zamiast wagarować w parku, wystarczy... pomagać – zachęcają organizatorzy.