Artykuły do tagu: st

Piotrków: Odebrali klucze do nowych mieszkań
Dziś zostały oddane do użytku bloki socjalne przy ulicy Przemysłowej w Piotrkowie. Klucze do nowych mieszkań otrzymały 24 rodziny. Koszt tej inwestycji to 2,4 mln złotych.
Koncertem ELENI rozpocznie się VI Ogólnopolski Festiwal Kultury i Sztuki Chrześcijańskiej NADZIEJA. Festiwal potrwa trzy tygodnie.
Od września działalność rozpocznie nowa świetlica opiekuńczo-wychowawcza w Niechcicach. Na jej potrzeby zaadaptowane zostały pomieszczenia dawnego Ludowego Domu Kultury. Na razie świetlica wyposażana jest w podstawowy sprzęt, ale planuje się zakup komputera z przyłączem do sieci internetowej.
Władze Piotrkowa planują wyburzenie kolejnych sklepikobudek. Kolejny raz wobec tych planów protestują przedsiębiorcy, którym Urząd Miasta każe zlikwidować jedyne źródło utrzymania. Tym razem problem dotyczy ulicy Wyzwolenia.
Prezydent miasta Krzysztof Chojniak zamierza odwołać ze stanowiska dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Barbarę Pol.
Kolejne zmiany w ruchu w okolicach budowanej galerii Focus Mall. Jak informuje koordynator prac, Albin Chomicki - we wtorek rano otwarta zostanie ulica Słowackiego na odcinku od Kostromskiej do Zamenhofa.
Ulica Polskiej Organizacji Wojskowej wypadła z Traktu Wielu Kultur. Nie oznacza to, że ominie ją remont, jednak nie będzie on sfinansowany z pieniędzy pozyskanych na realizację tego projektu. W zamian do projektu włączono kilka innych ulic, a także Plac Czarnieckiego.
Już po raz 12 Radio Strefa FM i „Tydzień Trybunalski” zapraszają do udziału w plebiscycie na największą osobowość roku. Statuetkę „Piotra 2009” otrzyma 11 września br. piotrkowianin (z urodzenia lub wyboru), którego uznają Państwo za osobę ciekawą, barwną, otwartą na innych ludzi, oddaną naszej społeczności. Osobę, która - bez względu na obszar swojej działalności - zasługuje na uwagę i uznanie. Niekoniecznie musi to być ktoś znany z pierwszych stron gazet, ważny polityk czy osoba publiczna.
20.08.2009 10:16
Sześć lat za kratkami
Dwieście siedemdziesiąt pięć cel mieszkalnych, dwieście dwanaście w większości obrotowych kamer, żelazne kraty, a za nimi setki więźniów, kilku tych z pierwszych stron gazet. To tu „mieszkali” m.in. Łyżwiński, „Popelina” czy „Dziad”. O tym, w jakich warunkach przebywają osadzeni, kto do nich należy i dlaczego zbiegli sami informują władze o ucieczce, w sześć lat po uruchomieniu Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim opowiada mjr Paweł Gawrosiński.
20.08.2009 09:34
Starosta piotrkowski Stanisław Cubała, który zapowiadał kilka miesięcy złożenie wniosku o sprawdzenie swoich akt, zapoznał się w końcu z materiałami IPN - donosi POLSKA Dziennik Łódzki.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat