Sulejowskie Podklasztorze już wkrótce stanie się pomnikiem historii. Tak zdecydował prezydent RP.
Do uczestnictwa w uroczystości złożenia kwiatów z okazji Święta Wojska Polskiego i 92. rocznicy Bitwy Warszawskiej ("Cudu nad Wisłą") zachęca piotrkowski Urząd Miasta.
Györgyi Lantos i Istaván Máté - artyści z Csongrádu, miasta partnerskiego na Węgrzech, złożyli propozycję przekazania Bełchatowowi ich autorskiej rzeźby. Przedstawia ona popiersie błogosławionego Jana Pawła II odlane z brązu.
Odznaczenie jest przyznawane za trud i zasługi w utrwalaniu pamięci o ludziach i ich czynach w walce o niepodległość Polski podczas II wojny światowej i po jej zakończeniu. Uroczystości w Warszawie, podczas których wręczano medale zorganizował Urząd ds Kombatantów i Osób Represjonowanych. Medal dla miasta odebrała prezydent Radomska Anna Milczanowska.
Pomnik Tadeusza Kościuszki w Ujeździe sprzedany na aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za 2 tysiące i 1 złotych. Pomnik Kościuszki był chyba jedynym w kraju "plastikowym" pomnikiem, bo wykonany z włókna szklanego pokrytego żywicą epoksydową.
Wykonany z trzech ułożonych na sobie głazów granitowych, na ceglano-betonowej podmurówce, zwieńczony metalowym krzyżem i wyrytym napisem “Powstańcom 1863” jest jedynym w Piotrkowie monumentem poświęcony pamięci bohaterów powstańczego zrywu z 1863 roku.
3 lipca w Bęczkowicach odsłonięty zostanie pomnik upamiętniający zamordowanych przez Niemców w czasie II Wojny Światowej mieszkańców wsi Bartodzieje.
Piotrków Trybunalski znów może trafić na czołówki gazet ogólnopolskich. Warunkiem są zmiany w myśleniu obecnej władzy. No i jeszcze dokończenie planu piotrkowskich Weteranów Lewicy. Ten plan to postawienie pomnika Edwardowi Gierkowi. Najlepiej w jakimś widocznym punkcie miasta.