Kilkanaście dni temu Wojewódzki Samodzielny Szpital im. M. Kopernika w Piotrkowie został przekształcony na placówkę, w której jest możliwość leczenia pacjentów ze stwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2.
Konkurs ,,Telemedycyna w Dziecięcych Szpitalach Przyszłości’’ Fundacji K.I.D.S. właśnie dobiegł końca. Zwycięskie projekty zostaną sfinansowane dzięki wsparciu Goldman Sachs Gives i Sage. Na realizację propozycji mogą liczyć szpitale w Białymstoku, Piotrkowie Trybunalskim oraz Warszawie. Dzięki wsparciu uzyskanemu w konkursie, już teraz jedna z placówek mogła wdrożyć swój pomysł i pomóc swoim najmłodszym pacjentom. Jak wyglądają zwycięskie projekty?
Decyzją wojewody łódzkiego Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim przyjął status II poziomu zabezpieczenia szpitalnego. Oznacza to, że w placówce będą leczeni zakażeni koronawirusem.
We wszystkich województwach w kraju powoli kończą się wolne respiratory; została jedna trzecia wolnych łóżek covidowych - wynika z informacji zebranych przez PAP. Tam, gdzie liczba zajętych łóżek zbliża się do liczby wszystkich dostępnych, wojewodowie deklarują stałe poszerzanie bazy wraz z zapotrzebowaniem.
Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim informuje, że Oddział Kardiologiczny wznawia funkcjonowanie w normalnym trybie.
Oddział pediatryczny w szpitalu powiatowym w Radomsku został przekształcony na oddział dla osób zakażonych koronawirusem. Decyzja ta wzbudziła spore kontrowersje wśród radomszczan. W razie potrzeby mali pacjenci z powiatu radomszczańskiego znajdą pomoc w Piotrkowie Trybunalskim, a konkretnie w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka.
Koronawirus – wbrew temu, co opowiadają tzw. antycovidowcy - nie omija lekarzy. Kilka dni temu zmarł chirurg z Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie, chorował na COVID-19. Zakażenia nie uniknął też szef interny w szpitalu w Wieluniu. - Widzę jak u ludzi narasta agresja, która często wylewa się na nas, lekarzy – mówi dr Mariusz Gębski.
W szpitalu wojewódzkim przy ul. Rakowskiej w Piotrkowie dziennie diagnozuje się obecność SARS-CoV-2 u średnio 5 pacjentów. - Sytuacja bardzo szybko się zmienia, niestety na niekorzyść, ponieważ liczba zakażonych osób w kraju wciąż rośnie - mówi rzecznik prasowy Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie Bartłomiej Kaźmierczak. - Również my - szpital wojewódzki - diagnozujemy coraz większą liczbę zakażonych, zarówno pacjentów, jak i pracowników szpitala.
Walka z pandemią COVID-19 trwa. - Aby była jeszcze bardziej skuteczna, dostosowujemy nasze działania do obecnej sytuacji – informują przedstawiciele rządu. Co się zmienia? Wprowadzone zostają nowe zasady bezpieczeństwa. Od 10 października zasady ze strefy żółtej zostają rozciągnięte na cały kraj. Zwiększone zostaje liczba łóżek w szpitalach. Usprawniony ma zostać proces koordynacji przepływu pacjentów pomiędzy placówkami. Dodatkowo, w każdym województwie powstanie szpital koordynacyjny, a w nim dodatkowe stanowiska intensywnej terapii dla pacjentów zarażonych koronawirusem.
Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie wstrzymuje planowe przyjęcia pacjentów na Oddział Chirurgiczny oraz Oddział Urologiczny.