Szpital przy ul Roosevelta w Piotrkowie z powodu panującej grypy ograniczył wizyty u chorych. Odwiedziny w szpitalu skrócono do dwóch godzin dziennie - od 14.00 do 16.00.
- Prezydencie, ulżyj doli mieszkańców!- apeluje posłanka Radziszewska do prezydenta Chojniaka. Ten postanowił wystąpić z apelem do posłanki.
Urzędnicy przeszacowują wartość gruntów w Piotrkowie. Ceny za grunty zmienią się (czyt. wzrosną), a to oznacza wyższe opłaty za ich wieczyste użytkowanie. Dla nas - zwykłych mieszkańców miasta - oznacza to niestety kolejne podwyżki, które odczujemy, płacąc czynsz.
Piotrków ma duży potencjał, który nie jest wykorzystywany. Poważną przeszkodą rozwojową naszego regionu jest brak dużych inwestycji, mimo dogodnego położenia.
Od stycznia wzrosły ceny ciepła w Piotrkowie. Nowa stawka opłat jest wyższa o 4,7%. Czy w przyszłych latach opłaty będą rosnąć jeszcze szybciej? Taka groźba istnieje. Dyrektywy unijne związane z koniecznością obniżenia emisji dwutlenku węgla w niedalekiej przyszłości wymuszają restrukturyzację piotrkowskiego systemu ciepłowniczego. Jednak do końca nie wiadomo, w jaki sposób zostanie ona przeprowadzona. Niedawno władze miasta, przedstawiciele MZGK i PGE GiEK S.A podpisały porozumienie w sprawie analizy modernizacji systemu ciepłowniczego w mieście. Jeżeli przeprowadzona na koszt PGE analiza projekt pn. „budowa rury z Bełchatowa” okaże się ekonomicznie uzasadniona, to ciepło popłynie do nas zza miedzy. A jeżeli okaże się inaczej?
Jak zawsze, pod koniec roku redakcja Tygodnia Trybunalskiego przygotowała dla Państwa "Szopkę Trybunalską".
W piątkowy wieczór w Galerii ODA przy ulicy Sieradzkiej odbył się wernisaż rozpoczynający wystawę prac Agnieszki Wasiak "Między płaszczyzną a przestrzenią". Dzień rozpoczęcia wystawy to także dzień urodzin artystki.
Będą się spotykać z przedsiębiorcami naszego regionu i rozmawiać o ich sytuacji na rynku. Jeszcze w styczniu naukowcy z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego chcą zorganizować pierwsze takie spotkanie.
„Tydzień Trybunalski” zaprasza do lektury.
Celem przedsięwzięcia jest sprawdzenie czy mieszkańcy uczciwe płacą podatki od nieruchomości. - Chodzi o weryfikację tego, czy rzeczywiście dana nieruchomość jest wykorzystywana zgodnie z przeznaczeniem zadeklarowanym przez podatnika, bo w wielu przypadkach, zdjęcia wykonane z lotu ptaka pokazują co innego – tłumaczy wiceprezydent Adam Karzewnik.