W niedzielę (29 sierpnia) w Wolborzu przy ul. Świętokrzyskiej odbędzie się Piknik profilaktyczny pod hasłem #WolbórzRatujeŻycie. Podczas imprezy będzie można oddać krew oraz zarejestrować się jako dawca szpiku. Organizatorzy przygotowali także mnóstwo atrakcji dla uczestników – szczególnie tych najmłodszych.
To już 29. Wystawa Rolniczo – Handlowa ROL-SZANSA. W tym roku odbędzie się w dniach 28-29 sierpnia tradycyjnie na placu Ośrodka Doradztwa Rolniczego przy ulicy Kasztelańskiej w Piotrkowie.
Końcówka sierpnia nas nie rozpieszcza. Pogoda bardziej przypomina jesień niż lato. Czy tak samo będzie w weekend?
Rada Osiedla „Szczekanica” zaprasza 1 września na plac przy ulicy Rzecznej 3, gdzie odbędą się warsztaty ogrodnicze dla dzieci i młodzieży. Z każdej grupy wiekowej zostanie wyłoniony zwycięzca, który otrzyma nagrodę. Pozostali uczestnicy otrzymają upominki.
„Produkty lokalne Ziemi Piotrkowskiej Prosto z Serca” to konkurs zorganizowany przez starostwo piotrkowskie. We wtorek w hotelu „Magellan” w Bronisławowie uroczyście wręczono nagrody i wyróżnienia. Trafiły one do gminy Sulejów (dwa) i Rozprzy.
Wybranie odpowiednich butów na co dzień wcale nie jest takie łatwe. Wydawać by się mogło, że ten problem dotyczy tylko kobiet, ale niestety, również i mężczyźni mają coraz to poważniejszą zagwozdkę, jakie półbuty ubrać na co dzień. Wynika to przede wszystkim z tego, że panowie w ostatnich latach bardziej zaczęli dbać o to, co mają na sobie. Mamy jednak parę rad dotyczących tego, czym kierować się przy wyborze półbutów na co dzień.
Andrzej Duda podpisał nowelę ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, ustawy – Prawo ochrony środowiska oraz ustawy o odpadach - podała w poniedziałek Kancelaria Prezydenta RP. Nowela ustanawia m.in. maksymalną opłatę śmieciową przy naliczaniu jej w oparciu o zużycie wody.
Pandemia zmieniła zachowania i zwyczaje Polaków. Zaczęliśmy bardziej zwracać uwagę na to w jaki sposób się odżywiamy i robimy zakupy. Ważna stała się odległość sklepu od domu – Polacy chętniej wybierają lokalne sklepy, położone blisko miejsca zamieszkania. Również pochodzenie produktu stało się ważnym kryterium podejmowania decyzji zakupowych – wskazuje na to aż 76,9% respondentów w badaniu przeprowadzonym przez PSH Lewiatan w ramach kampanii „Wybieram lokalne”. Robiąc zakupy spożywcze większość z nas (70%) wybiera produkty od lokalnych dostawców. Polacy świadomie decydują się na nie, nie tylko ze względu na jakość i świeżość z jakimi są kojarzone, ale również wartości i tradycje, jakie za nimi idą. Czym dla Polaków jest produkt lokalny i co znaczy lokalność?
Trwają prace przy budowie chodnika w Swolszewicach Dużych. To pierwszy etap inwestycji. Prace zostaną zakończone w listopadzie 2021 r.
Blisko 2 lata temu plac Niepodległości przeszedł diametralną zmianę, dzięki której dziś jest to miejsce pełne zieleni i kolorowych krzewów oraz kwiatów. Choć kiedy miasto prowadziło inwestycję to nie brakowało głosów krytycznych.