Na cztery spusty jest zamknięta główna siedziba piotrkowskiej poczty przy ul. Słowackiego.
Jeszcze kilka tygodni temu władze miasta informowały, że wreszcie - po wielu miesiącach dyskusji - podjęta została decyzja o lokalizacji schroniska dla bezpańskich zwierząt. Dziś pojawiły się kolejne wątpliwości. Niepokój w tej sprawie zasiali radni, pytając podczas minionej sesji Rady Miasta, czy to prawda, że piotrkowskie bezpańskie psy zostaną przeniesione do schroniska w Bełchatowie. Plotki o nowej koncepcji władz miasta zaskoczyły wszystkich, a szczególnie pracowników schroniska, którzy mieli nadzieję, że władze miasta potraktowały wreszcie problem piotrkowskiego schroniska poważnie.
Za sprawą grupy radnych z RiG, od nowa ruszyła publiczna debata o największej planowanej piotrkowskiej inwestycji - modernizacji oczyszczalni ścieków przy ulicy Podole.
Już wstępna analiza istniejących danych prowadzi do jednoznacznych i porażających wniosków. To jeden wielki skandal!
Przerażenie u każdego myślącego piotrkowianina musi budzić niefrasobliwość miejskich urzędników w wydawaniu publicznych pieniędzy i beztroskim planowaniu zadłużenia miasta na gigantyczne kwoty rzędu setek milionów złotych.
Od przybytku głowa nie boli, ale czy wytrzyma to portfel piotrkowian? Mają się czego bać, bo zgodnie z zapowiedziami inwestorów, w mieście w ciągu dwóch lat zostaną otwarte dwa wielkie centra handlowe, trzecie "się planuje", a kolejna galeria już podaje datę otwarcia.
Kwotę 10 tys. zł. przeznaczyła niemiecka fundacja Hunderhilfe Polen na pomoc dla piotrkowskiego schroniska dla zwierząt w Piotrkowie. Przez kilka dni sześciu ochotników z Niemiec naprawiało dachy kojców dla psów, ocieplało budynki oraz zajmowało się montażem misek przy budach. Wyjeżdżając, zabrali ze sobą 22 psy.
Ciemne chmury nad największym w Piotrkowie europejskim projektem - oczyszczalnią ścieków. Na początku miała kosztować 100 mln. Potem kwota urosła do 220 mln. Niedawno odbył się przetarg na wybór projektanta i wykonawcy robót budowlanych dla kontraktu nr I pod nazwą "Modernizacja oczyszczalni ścieków". Ceny zaproponowane przez wykonawców przeraziły władze miasta. Nieoficjalnie mówi się, że całkowity koszt inwestycji może przekroczyć nawet 300 milionów.
Na ławie oskarżonych zasiadło 10 osób wśród nich egzaminatorzy, właściciele szkół nauki jazdy i pośrednicy, którzy za łapówkę załatwiali pomyślne zdanie egzaminu. Sprawa dotyczy nieprawidłowości w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Piotrkowie w latach 2001- 2004.
- Tylko jedna osoba przyznała się do winy - mówi Iwona Szybka - rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Piotrkowie.
Władze gminy Czarnocin reprezentowane przez wójta Leona Fortaka po czterech latach wygrały walkę o przystanek autobusowy. Stało się to dopiero po drugim rozpatrzeniu sprawy przez Sąd II instancji.
Ponad tysiąc osób najuboższych z Piotrkowa skorzystało w ostatnich dniach z pomocy charytatywnej, którą zorganizowała Fundacja DIVINE MERCY, przy współpracy z CARITAS POLSKA oraz Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie. Fundacja działająca przy Domu Zakonnym oo. Jezuitów w Piotrkowie wygrała konkurs zorganizowany przez piotrkowski Urząd Miasta na pomoc najuboższym. Do końca roku to ona będzie wydawać potrzebującym żywność. Żółty ser, płatki kukurydziane, mąka. Te produkty dla niektórych są ratunkiem przed głodem.
Zamieszani w korupcję w piotrkowskim WORDzie w maju staną przed sądem!