W środę rano mieszkańcy Piotrkowa w okolicy magistratu mogli zobaczyć dość nietypowy widok. Jak się okazuje w mieście nie powstała kolejna fontanna, tylko prowadzono prace konserwacyjne sieci wodociągowej.
W wieku 75 lat zmarł Jan Kaźmierczak, znany społecznik, krwiodawca i kronikarz gminy Moszczenica.
Wiosną 1940 roku radzieccy policjanci polityczni (NKWD) rozstrzelali ponad 20 tysięcy obywateli naszego kraju, w tym wielu oficerów wojska i policji, nauczycieli, profesorów i posłów przebywających w obozach na terenie ZSRR. Zbrodnia katyńska to jedna z największych tragedii narodu polskiego. W niedzielę, 23 kwietnia w Piotrkowie hołd ofiarom oddali m.in. członkowie Stowarzyszenia Rodzina Katyńska Ziemi Piotrkowskiej, samorządowcy, policjanci oraz przedstawiciele piotrkowskich szkół.
Ostatni dzień kwietnia zbliża się nieubłaganie, a zatem niewiele czasu zostało na złożenie deklaracji PIT do urzędu skarbowego. Warto pamiętać, że obecnie istnieje możliwość przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz organizacji pożytku publicznego. Do takich organizacji należy fundacja Alivia, która wspiera osoby chore na raka, w tym także pacjentów z Piotrkowa Trybunalskiego i okolic.
Policja zatrzymała pijaną kobietę, która przewoziła samochodem swoje dzieci - półrocznego i 11-letniego chłopca. Piotrkowianka miała 2 promile alkoholu w organizmie. Została zatrzymana na ulicy Litewskiej.
Świąteczny poniedziałek to nie tylko dzień wolny od pracy. Właśnie dzisiaj oblewamy się wodą w ramach ludowej tradycji znanej jako śmigus-dyngus.
Piotrków 1917. Władze austriackie wydają zakaz farbowania jaj i ich sprzedaży.
Taki zakaz został rzeczywiście wydany, chociaż niewiele wiadomo jak był przestrzegany. Domyślać się należy, że w żadnym piotrkowskim domu nie zabrakło kolorowego jajka.
Zakaz wiązał się z drastyczną sytuacją zaopatrzeniową armii austro-węgierskiej i koniecznością zabezpieczenia wojskowych dostaw żywności.
Co łączy jajecznicę z Narodowym Teatrem Wielkim w Pekinie? Omlet z Salvadorem Dalim, a papieża z brytyjską królową Elżbietą II? Odpowiedź jest jedna: jajko. Oto kilka ciekawostek o tym popularnym wielkanocnym symbolu, które warto znać.
Dowcipnie, ciekawie, niekonwencjonalnie, smacznie... i z jajem. O 8:00 rozpoczyna się specjalne wydanie radiowego „Magla” na antenie Strefy FM. W programie oczywiście tematykę przewodnią stanowić będą – a jakże – Święta Wielkanocne. Prowadzący Marcin Cecotka i Robert Gala zaprosili kilku znanych gości. Jakich? Póki co możemy zdradzić, że w studiu pojawią się przedstawiciele mediów, sportu, kultury... Będzie też oczywiście ktoś, kto zna się na gotowaniu jak mało kto i z chęcią podzieli się ciekawymi przepisami. Wpis będziemy aktualizować na bieżąco po każdej wizycie zaproszonego gościa. Słuchajcie Strefy FM i zostańcie z nami do 12:00!
Kulinarnie, święta wielkanocne kojarzą się nam przede wszystkim z barszczem, białą kiełbasą czy słodkim mazurkiem, ale chyba przede wszystkim z jajkami. Jaja najlepiej faszerowane, ale także tylko z majonezem, też będą smaczne. Dziś pytamy Kubę Wolskiego - najsłynniejszego piotrkowskiego szefa kuchni, jakie są jego przepisy na świąteczne jajka.