Artykuły do tagu: noc

Nocny Kulturower, czyli w poszukiwaniu tajemniczego chrononauty
44 uczestników, 42 km do przejechania, 26 obiektów i miejsc do odwiedzenia, zagadki i zaszyfrowane hasła do odgadnięcia, genialny naukowiec Kuperweiser, podstępny „Mefisto” i zaginiony chrononauta – tak pokrótce można podsumować tegoroczną edycję gry miejskiej „Nocny Kultorower”, którą w sobotę, 13 maja, w godzinach wieczornych rozegrano w Piotrkowie. Jak zgodnie przyznali cykliści, biorący udział w zmaganiach w miejskiej przestrzeni, była to najtrudniejsza odsłona ze wszystkich dotychczasowych tej popularnej, rowerowej zabawy.
Noc Traktu Wielu Kultur już w najbliższą sobotę
Impreza organizowana jest w ramach Europejskiej Nocy Muzeów. 13 maja w Piotrkowie odbędą się koncerty, a w godzinach od 18 do 22 będzie można zwiedzać miejskie zabytki z przewodnikami PTTK.
W środę odbył się III Trzeciomajowy Zlot Rowerowy w gminie Czarnocin. Impreza, połączona z mszą świętą i festynem w miejscowości Wola Kutowa, zgromadziła mieszkańców nie tylko niewielkiej wioski na skraju powiatu piotrkowskiego i gminy. Pojawili się bowiem mieszkańcy z wszystkich okolicznych miejscowości, a sam zjazd objęty został patronatem wójta gminy i starosty powiatu piotrkowskiego.
Uczyli najmłodszych jak być sobą
W Przedszkolu Samorządu Gminy w Czarnocinie (Zespół Szkolno-Gimnazjalny) odbyło się spotkanie inaugurujące działalność Łódzkiego Koła Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego.
17.04.2017 13:40
Za wybryki grozi mandat
Świąteczny poniedziałek to nie tylko dzień wolny od pracy. Właśnie dzisiaj oblewamy się wodą w ramach ludowej tradycji znanej jako śmigus-dyngus.
Jajko Wielkanocne zakazane !
Piotrków 1917. Władze austriackie wydają zakaz farbowania jaj i ich sprzedaży. Taki zakaz został rzeczywiście wydany, chociaż niewiele wiadomo jak był przestrzegany. Domyślać się należy, że w żadnym piotrkowskim domu nie zabrakło kolorowego jajka. Zakaz wiązał się z drastyczną sytuacją zaopatrzeniową armii austro-węgierskiej i koniecznością zabezpieczenia wojskowych dostaw żywności.
 Nie ma Wielkanocy bez jajka
Co łączy jajecznicę z Narodowym Teatrem Wielkim w Pekinie? Omlet z Salvadorem Dalim, a papieża z brytyjską królową Elżbietą II? Odpowiedź jest jedna: jajko. Oto kilka ciekawostek o tym popularnym wielkanocnym symbolu, które warto znać.
Dowcipnie, ciekawie, niekonwencjonalnie, smacznie... i z jajem. O 8:00 rozpoczyna się specjalne wydanie radiowego „Magla” na antenie Strefy FM. W programie oczywiście tematykę przewodnią stanowić będą – a jakże – Święta Wielkanocne. Prowadzący Marcin Cecotka i Robert Gala zaprosili kilku znanych gości. Jakich?  Póki co możemy zdradzić, że w studiu pojawią się przedstawiciele mediów, sportu, kultury... Będzie też oczywiście ktoś, kto zna się na gotowaniu jak mało kto i z chęcią podzieli się ciekawymi przepisami. Wpis będziemy aktualizować na bieżąco po każdej wizycie zaproszonego gościa. Słuchajcie Strefy FM i zostańcie z nami do 12:00!
Z czym jajka na święta ?
Kulinarnie, święta wielkanocne kojarzą się nam przede wszystkim z barszczem, białą kiełbasą czy słodkim mazurkiem, ale chyba przede wszystkim z jajkami. Jaja najlepiej faszerowane, ale także tylko z majonezem, też będą smaczne. Dziś pytamy Kubę Wolskiego - najsłynniejszego piotrkowskiego szefa kuchni, jakie są jego przepisy na świąteczne jajka.
PKP też gotowe do świąt
Święta to czas wzmożonych wyjazdów, dlatego PKP, również na dworcach kolejowych w Piotrkowie i Radomsku, w okresie wielkanocnym wzmacniają ochronę. Będą dodatkowe brygady do usuwania ewentualnych napraw na torowiskach.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat