Advertisement

Artykuły do tagu: mural

Powstał mural Bitwy Warszawskiej
W Czarnocinie powstał mural poświęcony Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Dzieło zostało namalowane w samym centrum miejscowości, na budynku Ochotniczej Staży Pożarnej w Czarnocinie.
Pomóż ukończyć mural
Skala tego projektu jest duża i wymaga sporych nakładów finansowych. Przedstawiciele stowarzyszenia Sulejów dla Pokoleń wykonali już główną część muralu, ale to nie koniec.
W Sulejowie mają mural poświęcony historii przemysłu wapienniczego
Kolorowy mural pojawił się na ścianie jednego z budynków przy ul. Podkurnędz w Sulejowie. Dzieło powstało dzięki wygranej w programie Fundacji TESCO „Decydujesz. Pomagamy”.
Malowanie murali – 8 ciekawostek, o których musisz wiedzieć!
Malowanie murali zaliczane jest do sztuki malarstwa ściennego, która narodziła się już w czasach prehistorycznych. Z początku malunki były sposobem komunikacji oraz środkiem uwiecznienia świata, dzisiaj są elementem ozdobnym, reklamowym, społecznym i kulturowych. Oto interesujące fakty na temat malowideł – począwszy od tych jaskiniowych po dzisiejsze dzieła sztuki.
Papryczki odbiły się czkawką
Miał upamiętniać odbywające się marcu 2017 roku Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, okazuje się, że nie powstanie w ogóle. Chodzi o mural, która miał się pojawić na ścianie jednej z piotrkowskich kamienic.
Papryczek jak nie było, tak nie ma
Mural przedstawiający papryczki miał powstać w Piotrkowie z okazji odbywających się w marcu 2017 roku (!) Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Jednak charakterystyczne malowidło do tej pory nie powstało. Czy powstanie w ogóle?
Nie będzie papryczki przy pl. Niepodległości
W piątek rozpoczęły się kolejne Dni Przyjaźni Polski-Węgierskiej, tym razem na Węgrzech, a to oznacza, że minął rok od piotrkowskiej edycji tej imprezy. Tymczasem mural, który miał symbolizować przyjaźń między krajami nadal nie powstał.
W Woli Krzysztoporskiej powstał patriotyczny mural
Młodzi ludzie z Woli Krzysztoporskiej chcieli na ścianie jednego z budynków umieścić patriotyczny akcent. Później przyszła koncepcja i współpraca z samorządem. I w ten sposób w Woli Krzysztoporskiej pojawił się mural o niezwykłym charakterze.
Kiedy pojawią się papryczki?
- Jesteśmy na etapie wyboru wykonawcy muralu - powiedział w rozmowie z nami Maciej Łaski z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Chodzi o malowidło, które wygrało w konkursie na najlepszy mural upamiętniający Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, które niedawno odbyły się w Piotrkowie.
Ten mural powstanie w Piotrkowie
Rozstrzygnięto konkurs na projekt muralu w związku z obchodami Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Zwycięski projekt przygotował Dawid Celek - informuje Urząd Marszałkowski.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat