Do wypadku doszło w niedzielny wieczór na skrzyżowaniu ulic Ceramicznej i Nicianej w Piotrkowie. W wyniku zdarzenia ucierpiał 26-letni motocyklista, którego zabrało pogotowie lotnicze. 31-letni kierujący samochodem osobowym był po użyciu alkoholu.
Podczas kwarantanny, która dla milionów osób oznacza zdalną pracę i naukę, może dojść do masowego zjawiska pogorszenia się wzroku- alarmują okuliści we Włoszech. Ostrzegają przed konsekwencjami godzin spędzanych przed ekranem komputera, także w wolnym czasie.
W sytuacji nadzwyczajnej, w której trwamy od kilku tygodni, wszyscy doceniamy i podziwiamy pracę służb - lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, oni dbają o nasze zdrowie i ratują życie. Warto jednak również pamiętać o osobach, które wykonując swoją codzienną pracę również znalazły się na pierwszej linii frontu, a dzięki ich wysiłkom możemy jako społeczeństwo w miarę normalnie funkcjonować.
Policjanci po pościgu zatrzymali 36-latka poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna szarżował swoim autem po drogach powiatu bełchatowskiego. Uciekając przed policjantami, pirat drogowy łamał przepisy ruchu drogowego. Zatrzymał się, kiedy stracił panowanie nad samochodem i wpadł do rowu, gdy drogę ucieczki zablokował mu policyjny radiowóz.
W okolicach skrzyżowania Al. Armii Krajowej i Słowackiego w Piotrkowie doszło do dwóch zdarzeń drogowych. Najpierw pomocy potrzebował motocyklista, a kilka minut później doszło do potrącenia pieszego.
Obchody Święta Niepodległości w gminie Grabica rozpoczęły się w tym roku od uroczystej mszy św. w kościele w Szydłowie. Po nabożeństwie ks. proboszcz Maciej Paramuszczak zorganizował inscenizację z życia św. Marcina – biskupa Tours. Nie lada atrakcją było przybycie na koniu rzymskiego legionisty, który oferował mieszkańcom kubek gorącej żołnierskiej grochówki. Całe wydarzenie uświetnił występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Grabica.
11 listopada w Sulejowie odbyły się uroczystości poświęcone 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W kościele św. Floriana została odprawiona msza św. w intencji ojczyzny celebrowana przez proboszcza ks. Leszka Drucha. Na koniec mszy grupa wokalna Cykady, działająca przy Miejskim Ośrodku Kultury w Sulejowie zaprezentowała przedstawienie słowno-muzyczne, upamiętniające wydarzenia z 1918 r.
Już po raz siódmy 11 listopada odbył się w Woli Krzysztoporskiej Bieg Niepodległości – to rankiem, a po południu oficjalne obchody Narodowego Święta Niepodległości.
11 listopada 1918 to dzień, gdy po latach zaborów odzyskaliśmy niepodległość. Polacy przyjęli tę datę, choć wielu historyków i polityków uważa, że powinniśmy świętować np. 7 października. Dlaczego nasze narodowe święto to 11 listopada?
11 listopada przypada 101. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji również w Sulejowie przygotowano uroczyste obchody.