Poszukiwany listem gończym zatrzymany po pościgu

PolicjaBełchatów Środa, 11 marca 20204
Policjanci po pościgu zatrzymali 36-latka poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna szarżował swoim autem po drogach powiatu bełchatowskiego. Uciekając przed policjantami, pirat drogowy łamał przepisy ruchu drogowego. Zatrzymał się, kiedy stracił panowanie nad samochodem i wpadł do rowu, gdy drogę ucieczki zablokował mu policyjny radiowóz.
fot. KPP Bełchatów fot. KPP Bełchatów

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Zelowie ustalili, że na jednej z posesji w mieście może przebywać mężczyzna poszukiwany listem gończym. W poniedziałek (9 marca) policjanci pojechali pod wytypowany adres, ale nikt nie otworzył im drzwi. Stróże prawa postanowili chwilę poobserwować okolicę. Po godz. 15 na miejsce podjechał 36-latek. Kiedy zauważył mundurowych, wpadł w popłoch. Z impetem i piskiem opon odjechał, nie zatrzymując się do policyjnej kontroli. Stróże prawa natychmiast podjęli pościg. Przyłączyły się do nich również patrole policji z Drużbic i z Bełchatowa. Kierujący oplem szarżował ulicami Zelowa, uciekając drogą prowadzącą do Piotrkowa. Pirat drogowy nie reagował na sygnały nawołujące do zatrzymania się. Wielokrotnie przekraczał podwójną linię ciągłą, nie stosował się do znaków STOP. Ostatecznie zatrzymali go policjanci z bełchatowskiej drogówki, którzy zablokowali mu radiowozem drogę ucieczki. Mężczyzna nawet w takiej sytuacji nie zrezygnował. Chcąc ominąć radiowóz, stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do rowu. Z auta silą wyciągnęli go policjanci. Agresywny 36-latek nie skąpił wulgaryzmów wobec zatrzymujących go funkcjonariuszy, czym naraził się na dodatkową odpowiedzialność.

 

Okazało się, że poszukiwany listem gończym mężczyzna, nie ma uprawnień do kierowania pojazdami i jest pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że ma w organizmie półtora promila alkoholu. Noc spędził w policyjnym areszcie. Wkrótce wyszło na jaw, że zatrzymany ukradł pieniądze i laptopa mieszkance Zelowa. Uciekinier najbliższy czas spędzi za kratami, odbywając karę pozbawienia wolności, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość1 ~gość1 (Gość)11.03.2020 15:55

Powinna być przywrócona kara śmierci. Taki do końca swojego życia się nie zmieni. Nawet zamknięcie bandyty w więzieniu, to tylko kosztowne, czasowe odizolowanie od społeczeństwa.

52


erwinek ~erwinek (Gość)11.03.2020 12:54

Czy uważacie że to jest normalny człowiek czy nie powinien być zamknięty w psychiatryku.

50


gość ~gość (Gość)11.03.2020 10:53

Bat jedyny ratunek na to wszystko!

70


brawo ~brawo (Gość)11.03.2020 09:45

dobra robota

90


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat